Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

BBP Lideri Destici: ” PKK Bu Gün Güçlüyse, Tek Sorumlusu AKP İktidarıdır…”

BBP Genel Başkanı Mustafa
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici seçim çalışmaları kapsamında Sivas kent meydanında partisince düzenlenen mitinge katıldı. Sivas Milletvekili adaylarını tanıtımının ardından konuşan BBP Genel Başkanı Destici, son dönemde iktidarın basiretsizliği ve çözüm süreci diye yutturulan çözülme sürecinden sonra her gün şehitlerin geldiğini söyledi. 1 Kasım’da erken seçim yapılacağını ama ülkenin çok önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirten Destici, bunların başında terörün geldiğini ifade ederek şöyle dedi:
‘TEK SORUMLU AKP İKTİDARIDIR’

PKK’yla mücadele konusunda her iktidara, her hükümete yardımcı olduklarını ve çözüm önerileri sunduklarını belirten Destici şöyle devam etti:

“Bizim düşüncelerimiz yerine gittiler Apo’nun sesine kulak verip müzakere başlattılar. İngiltere gözetiminde Oslo’da pazarlık masasına oturdular. Eğer Oslo’da, İmralı’da, Dolmabahçe’de millete açıklayamayacağınız bir karar almadı, bir pazarlık yapmadıysanız açıklayın millet görsün. Ne korkuyorsunuz. Milletin, devletin aleyhine bir anlaşmaya imza atmadıysanız neyi açıklamaktan çekiniyorsunuz. Pazarlık ettiniz, müzakere ettiniz. Diyorlar ki, ‘Niye PKK 7 Haziran’dan önce eylem yapmıyordu, şimdi yapıyor. Çünkü pazarlık ettiniz. Sözde sınır dışına çıkıp, silah bırakacaktı. Biz bunu yapmazlar dedik. Onların bir tane hedef var o da Türkiye’yi bölmek. Kardeşliğimizi de bozdurmayacağız., size rağmen bu ülkeyi de böldürtmeyeceğiz. Bunlar pazarlık masasında, ‘Apo’yu serbest bırakacağım, ana dilde eğitim ve özerklik vereceğim. Suriye’nin kuzeyinde PYD’nin devlet kurmasına ses çıkarmayacağım. Kendi vergi daireni, mahkemeni kurmana ses çıkarmayacağım, göz yumacağım’ dedi. AKP, bütün bunları yaparken PKK bunu bir fırsata çevirdi. O zaman beli kırılmıştı, bunlar usta bir cerrah gibi belini, kolunu, bacağını tamir ettiler ve tedavi ettiler. İşte bugünkü haliyle milletin karşısına çıkarttılar. 7 Haziran’da iktidar partisi güneydoğuda oyum artar, tek başıma iktidarı korurum diyordu. Evdeki hesap çarşıya uymayınca bu söylemleri söylemeye başladılar. ‘Kürt sorunu yok, terör sorunu var’ dediler. Sayın başbakan günaydın. PKK bugün daha güçlü ise, ABD ile müttefik konumuna geldiyse tek sorumlusu AKP iktidarıdır.”