Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bedensel EngellilerTürkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Başladı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi’nin ev sahipliği ile düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Olimpik Yüzme Havuzu’nda başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor

18 İl, 25 Kulüpten 49’ u bayan olmak üzere engel tanımayan 128 sporcu gün boyunca kıyasıya mücadele etti. Nefes kesen şampiyona, 100 metre serbest, 50 metre kelebek, 100 metre kurbağalama, 50 metre serbest, 100 metre sırt ve 150 metre ferdi karışık olmak üzere 5 dalda gerçekleştirildi.

Şampiyonanın açılış seremonisine Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, sporcular ve sporseverler katıldı.

Açılış Konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk; “Şampiyonanın Alanya da gerçekleştirilmesini sağlayan ve engellilerin her zaman yanında olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e çok teşekkür ediyorum. Tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Tören sonunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e teşekkür plaketi verdi. Şampiyona yarın saat 09.30 da kaldığı yerden devam edecek. Yarışların sonunda ödül töreni gerçekleştirilecektir.