Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bu da ANTALYA Usulü Yarışma

Kumluca 4’üncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı (Domatexpo) açılışı yapıldı. Domatexpo Fuarı’nın kadınlar arası domates yeme yarışması düzenlendi. Yarışmada kadınlar, 3 dakika içerisinde en çok domatesi yemek için yarıştı.

Kumluca 4’üncüsü düzenlenen Domates

Kumluca 4’üncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı (Domatexpo) açılışı yapıldı. Domatexpo Fuarı’nın kadınlar arası domates yeme yarışması düzenlendi. Yarışmada kadınlar, 3 dakika içerisinde en çok domatesi yemek için yarıştı.

Domatexpo Fuarı’nın açılış törenine Vali Muammer Türker’in yanı sıra Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, Mustafa Köse, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Mehteran takımının gösterisi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Vali Türker,  bitkisel üretimde ilk sırada gelen Antalya’nın, sadece tarımın değil turizmin de başkenti olduğunu söyledi.

Tarımın artık son derece modern yöntemlerle, istihdam yoğun yapıldığına değinen Vali Türker, Antalya’da tarımsal ihracatın 540 milyon dolar olduğunu ifade etti. Vali Türker, ihracat rakamının artması gerektiğine işaret ederek, marka değerini önceleyen, katma değeri yüksek ürün çeşitliliğinin artması için gayret göstermek gerektiğini söyledi.

Tarımda katma değer getiren üretime yönelmek gerektiğini vurgu yapan Vali Türker; “O zaman, tarımda istediğimiz geliri elde eder ve dünyadaki rakiplerimizi geride bırakırız. Ben bu konuda Kumluca çiftçisinin azimli olduğunu görüyorum” dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, gübrede KDV indirimi ve sera modernizasyonunda sıfır faizle kredi sağlanmasının, bölge tarımının geleceğine olumlu etki edeceğine inandığını dile getirdi.

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, tarım sektöründe birlik olmanın, hem üretim hem de ürünün pazarlanmasında fayda sağlayacağını bildirdi. Tavşan, tüketicilerin, ürün kalitesinin yanında artık ürün çeşitliliğine de önem verdiğinin altını çizdi.

Fuar kapsamında kadınlar arası domates yeme yarışması düzenlendi. Yarışmada kadınlar, 3 dakika içerisinde en çok domatesi yemek için yarıştı.

Fuarda protokol üyeleriyle stantları gezen Vali Türker, ilgililerden ürünleri hakkında bilgi aldı. Protokol üyeleri, domatesten yapılan pişmaniyenin de tadına baktı.

Kumluca Toptancı Hali’nde 80 firma nın katıldığı fuarda yaklaşık 100 ürününün tanıtıldığı aktarıldı