Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Çankaya İlçe Seçim Kurulu MHP Olağanüstü Kurultay Kararını Açıkladı

Mahkemenin, “MHP kongresi toplansın”

Mahkemenin, “MHP kongresi toplansın” kararından sonra MHP’ye atanan kayyum heyeti kongre tarihi olarak 15 Mayıs’ı belirlemişti.

Çankaya 4. Seçim Kuruluna teslim edilen delege imzalarını, toplanacak olana olağanüstü kurultayın bir “Tüzük Kurultayı” olduğu için bu kurultayın bir parti içi bir mesele olması nedeniyle ve seçim yasası uyarınca seçim kurulu başkanlığına tanınmış bir görev ve yetki bulunmadığı gerekçesiyle çağrı heyetine iadesine karar verdi.

Karar karşısında şok geçiren MHP’li muhalif Avukatlarının itirazları üzerine Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar, “Delege listesini genel merkez vermeli” diyerek “Tüzük Kurultayını toplama yetkisinin” MHP Genel Merkezinde olduğuna işaret etti.

Avukatların itirazı devam edince, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar bu sefer de yazılı olarak “Kongrenin yapılabilmesi için MHP genel merkezinin getireceği delege listesi geçerlidir…” yanıtını verdi.
MHP Genel Merkezi olağanüstü kongre delegelerini seçim kuruluna teslim etmezse, hukuken kongrenin yapılamayacağı iddia ediliyor.