Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Çavuşoğlu: ”PKK Haininden de Hesabını Soracağız”

Çavuşoğlu, Bundan sonra da

Çavuşoğlu, Bundan sonra da milletimizi böldürmemek için tüm hainlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. PKK haininden de hesabını soracağız dedi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine katıldı. Mitingte Antalyalı vatandaşlara seslenen Çavuşoğlu, 15 Temmuz akşamı hiç beklemediğimiz bir anda askerlerimizin içine sızan, asker kıyafeti giyen o hainler, ülkemize büyük bir darbe vurmak istedi. Milletin silahıyla, milletin kendisine havadan ateş açtı. Uçaklardan bomba attı. Tankları milletimizin üzerinden geçirmek istedi. Ama o hainlere fırsat vermeyen askerimiz, kahraman polisimiz ve yüce milletimiz birleşti ve bu darbeyi reddetti dedi.

PKK haininden de hesabını soracağız
Konuşmasında bölücülere karşı kararlılıkla mücadelenin devam edeceğini de anlatan Çavuşoğlu, Bundan sonra da milletimizi böldürmemek için tüm hainlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. PKK haininden de hesabını soracağız…

Tüm hainlerle mücadelenin devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, “Bu darbe girişimini fırsat bilip son zamanlarda askerimize, polisimize, milletimize saldırılarını artıran PKK hainlerinden de hesabını soracağız. Nasıl bu FETÖ’cüleri askerimizin içinden, Mehmetçiğimizin içinden, polisimizin, yargımızın, dışişlerimizin, diğer kurumlarımızın içinden temizliyorsak PKK hainlerini de bu topraklardan temizleyinceye kadar bize durmak yok. Onları da temizleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

FETÖ terör örgütünün nasıl bir hain olduğunu anlatın

Konuşmasında darbe girişiminin başarısız olmasından yurtdışındaki bazı çevrelerin rahatsız olduğunu da aktaran Çavuşoğlu, şöyle dedi bir çoğumuzun yurtdışında tanıdıkları olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Türkiye’de birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu, darbeye karşı olduğumuzu da iyi anlatmamız lazım. Türk milletinin neye karşı olduğunu ve FETÖ terör örgütünün nasıl bir hain olduğunu anlatın.” dedi.