Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Cengizhan GÖKÖZ: “İşte sözde dünya liderinin Dış-lanma Politikası”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Av.Cengizhan GÖKÖZ Libya’da Türk şirketine ait “TUNA-1” adlı geminin saldırıya uğraması hakkına değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, dün akşam saatlerinde bir Türk şirketine ait Cook Islands bayraklı, “Tuna-1” isimli kuru yük gemisinin Libya limanina giderken, Tobruk’un yaklaşık 13 mil açığında, uluslararası sularda karadan topçu atışına maruz kaldığını, saldırı üzerine bölgeden uzaklaşmaya çalışan gemiye aralıklarla iki ayrı hava saldırısı düzenlendiği, saldırılarda geminin Türk vatandaşı 3. kaptanının hayatını kaybettiğinin, mürettebattan yaralananlar olduğu, gemide maddi hasar meydana geldiğini açıkladı.

Bu haber üzerine Av. Cengizhan GÖKÖZ;

AKP’nin sıfır sorunla devraldığı ve uygulanan yanlış politikalar sayesinde sınır komşuları da dahil neredeyse tüm devletler karşısında Türkiye Cumhuriyetini düşman ve dışlanmış bir devlet haline getirdiklerini söyledi.

GÖKÖZ; “Libya halkını savunmasız sivil ve ticari Türk gemisine saldırtacak kadar düşman eden AKP dış Politikasını takdire arz ederim.

İşte Dünya lideri ,İşte icraat ve politikasının sonuçları. Ülkemizi bu duruma getirenler 8 haziranda bunun hesabını verecektir.” dedi.

 

Yaşanan olayın Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir devletin itibarına yakışmadığını vurgulayan GÖKÖZ, olayda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah (cc)’ tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim dedi.

 

Mustafa YILMAZ