Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP İl Başkanı Erdem’den Şok İddia

CHP İl Başkanı Mustafa

CHP İl Başkanı Mustafa Erdem ”Menderes Türel’in amacı; Ulaşımda kaliteyi artırmak değil, Bütçeye kaynak bulmaktır.”

 

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa ERDEM yazılı bir açıklama yaparak; “Hukuksuz yöntemlerle esnafı tehdit etmekten vazgeçin, Oda üzerinde kurduğunuz baskıyı sonlandırın, Ulaşım uygulamasını PARA için değil, Halkın refahı ve konforu için yapın ve Ulaşımı-Trafiği felç ederek Antalya Halkını perişan etmekten vazgeçin.” dedi. CHP İl Başkanı ERDEM, açıklamasında;“Büyükşehir Belediyesinin, Ulaşım Master Planı hazırlamadan, Bilimsel bir çalışma yapmadan, Meslek odaları, Üniversitelerin ilgili bölümleri ve ilgili esnaf odalarının görüşlerini almadan, ben yaptım oldu mantığıyla vatandaşları mağdur etmesi kabul edilemez.

Antalya’mızda, Bilimsel metotlarla hazırlanacak Ulaşım Master Plan bünyesinde Planlı, Kaliteli, konforlu, engelsiz, modern ulaşım araçlarıyla yolcu taşınması, hepimizin isteği ve beklentisidir. Ancak, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bilimsel yöntemler yerine, Plansız uygulamalar yapmayı ve bilimden uzak çalışmaları tercih etmekte ve öncelik PARA demektedir. Menderes TÜREL’in önceki başkanlığı döneminde esnafı zorlayarak aldırdığı minibüslerle, kendisinin yarattığı KABİLE GÖRÜNTÜSÜ’ nü değiştirmek isterken, yine esnafa mali yük çıkartması düşündürücüdür.

Menderes TÜREL’in amacı; Ulaşımda kaliteyi artırmak değil, Bütçeye kaynak bulmaktır. Büyükşehir Belediyesinin, kötü yönetim ve israf nedeniyle bozulan ekonomisini düzeltebilmek için aradığı Parayı, Ulaşım esnafından karşılaması adaletli değildir. Zaten HAT sahibi olan esnafa kendi hatlarını tehditle-baskıyla, üstelik 50.000 TL parayla yeniden satmaya çalışması kabul edilemez. Bu uygulamayla Bütçe yaratmaya çalışması ve baskıya boyun eğmeyen minibüslere sefer yasağı koyması, Antalyalıları mağdur etmiş, Trafik ve Ulaşımı da felç etmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda kendi yarattığı Kaosa rağmen, halka yalan söyleyerek,  suçunu esnafa yıkmaya çalışmaktadır. Esnafın bir direnişi varmış gibi algı oluşturmaya çalışarak evine bir lokma ekmek götürmeye çalışan minibüs esnafı ile Halkı birbirine düşürmek istemektedir.

Gerçek ortadadır; Hem esnafın, hem halkın mağduriyetine sebep olan, Antalya’da Ulaşımı yönetemeyen Antalya Büyükşehir Belediyesidir. Gerekli altyapı hazırlanmadan, 17 Ekim 2016 günü Minibüslere çalışma yasağı getirilerek, minibüsler istasyonlara hapis edilmiştir. Minibüs esnafı Kaliteli Konforlu engelsiz modern araçlar istemediğinden değil, Belediyenin haksız-hukuksuz yere istediği 50.000 TL Parayı veremediğinden ve zorla ortaklık istemediğinden cezalandırılmıştır.

İstasyonların kapısına TOMA’lar dikilerek minibüslerin çalışması engellenmiştir. Bu uygulama, Hem minibüs esnafını, hem Antalya Halkını mağdur etmiştir. Başka illerden getirilen, kimi plakasız, kimi yabancı plakalı araçlarla, Hat sahibi olmayan, taşıma yetkisi bulunmayan taşımacılara usulsüz taşımacılık yaptırılarak yasalar çiğnenmiştir. Antalya’da yaşanan bu KAOS, Ulaşım ve Trafik çilesi, Büyükşehir Belediyesinin PARA gözlülüğünden ve yönetim zafiyetinden kaynaklanmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bilimsel yöntemlerle sorun çözmek yerine, Baskı, tehdit ve hukuksuzluk yöntemini seçerek, Minibüs esnafına yaptığı tehdit ve baskılarla, yasal haklarından vazgeçmelerini istemektedir.

Büyükşehir Belediyesini uyarıyoruz, yapılan Anayasal bir suçtur. Hukuksuz yöntemlerle esnafı tehdit etmekten, Halkı mağdur etmekten vazgeçin, Oda üzerinde kurduğunuz baskıyı sonlandırın, Ulaşım uygulamalarını Para için değil, Halkın refahı için yapın ve Ulaşımı-Trafiği felç ederek Antalya Halkını perişan etmekten vazgeçin.” dedi.