Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

“Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi İlk Meyvelerini Verdi

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalanan “Çiçekleri Soldurmayalım” projesi kapsamında açılan meslek edindirme kursunun sertifika töreni yapıldı. Sertifika törenine Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı(AESOB) Abdullah Sevimçok, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve çok sayıda davetli katıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İŞKUR Genel Müdürlüğü arasında protokolü imzalanan “Çocukları Soldurmayalım” projesi, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşırken, projedeki amacın, dezavantajlı gruplarda yer alan çocuk ve ailelerini suç ve zararlı alışkanlıklardan korumak, risk faktörlerinin belirlenmesi, belirlenen bu nedenlere çözüm önerisi getirilerek çocukları bekleyen tehlikelerden korumak ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak ve mesleki beceri ile iş imkanı verilerek topluma sağlıklı bireyler kazandırmak olduğu belirtildi.

Proje kapsamında yaşları 15-45 arasında değişen 125 çocuk ve ailenin belirlenerek, hasta ve yaşlı refakatçisi, aşçı yardımcısı, pastacılık, konaklama ve seyahat hizmetleri ön büro elemanı, saç bakımı ve yapımı kursları verildiği bildirildi.