Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Çocuk Olmaya Davet

Bu haberin fotoğrafı yok

Yeniye ait ne varsa yakalım, yıkalım, bırakmayalım yarınlara bir şey. Yok, yarınlar olmayacak kadar karanlıksa, umarsızca yakalım. Boş verelim dünyayı. Ne de olsa yarınlara umutla göndereceğimiz çocuklarımızı, bir şekilde yok edenlere karşı, umarsız ve tepkisiziz.

Dünya yansa çok mu?

Ha başı gövdesinden ayrılan çocuk, Ha tecavüze uğrayan çocuk, Ha şehit babasının arkasından gözü yaşlı bakan çocuk. Ha Suriye’de “ bu ne zaman bitecek “ diyen çocuk. Ha Gazze’de bombalanan çocuk. Ha Hindistan’da çöp toplayan çocuk. Ha Avrupa’da canavar yapılmaya çalışılan çocuk. Ha uyuşturucuya müptela edilmiş çocuk. Ha çocuk, ha çocuk işte.

Çocuk işte, hani en masum halimiz olan çocuk. Çocukluğumuz Çocuklarımız…

Yok, olmuyor, bu vahşet krallığına tepkisiz kalınıyor ve gereken yapılmıyorsa, boş verelim dünyayı.

İstediğimiz olalım, istediğimizi alkışlayalım, istediğimiz günaha göz yumalım ama buna değil bu olmaz. Olamaz. Her türlü suçun yaptırımları üzerine tartışalım lakin çocuklara yapılanın tartışması bile olamaz. Olmamalı. Ayıpları örtelim, kusurları görmeyelim lakin bu ayıplar ferdiyetçilikten çıkıp toplum vicdanına ulaşmışsa, ÇOCUKLARA YAPILAN HER TÜRLÜ SUÇ AĞIR BİR ŞEKİLDE cezası olmalı. Olacakta. … Acilen yasa koyucuların hiçbir kurumu, müesseseyi, ferdi veya zümreyi kayırmak derdine düşmeden şiddetli yaptırımlar koyması gerekmekte. … Kadınlarımızın sıkıntıları ortada ve lakin çocuklarımızın sıkıntılarının da geri kalır tarafı yok.

Çocuk istismarlarına karşı çocuklarımız, devlet eliyle, kendilerini koruma ve savunma yöntemleri ve yaşayabilecekleri kötü durumları bertaraf edebilecek davranışlar öğretilmeli. Okullarda her sınıf için Psikolojik ve Rehberlik öğretmenleri, sınıf öğretmenleri olsa dahi , bulunmalı. Sınıf içi akran baskıları hususunda çocuklar eğitilmeli ve yönlendirilmeli. Tüm kafe ve kafeterya işletmeleri sık denetlenmeli. Okul çıkış ve girişleri muhakkak kamera ile asayiş görevlilerince her daim denetlenmeli. Aslında sayılacak şey çok ve bu uzmanların konusu. Lakin toplum olarak tepki koymak ise boynumuzun borcu. Çocuklarımıza, çocukluğumuza yapılan her türlü suçun gerçek bir karşılığı olması hususunda, yasa koyuculara gereken talebimizi ivedi bir şekilde sunmalıyız. Muhakkak sözlerimize cevaben bu var şu var diye siyasi yalpalanmalar olacaktır. Varsa da yetmiyor, yetişmiyor. Gelecek nesilleri tehdit eden tüm haşaratı derhal yok etmek lazım.

Gerekenin yapılması adına Büyük Türk Milleti önünde namus ve şerefleri üzerine söz verenleri, söze değil fiile davet ediyorum ACİLEN ÇOCUK SUÇLARINA KARŞI YAPTIRIMI EN GÜÇLÜ KANUNLAR ÇIKARALIM. DÜNYA ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞIDA ÖNCÜL ÜLKE OLMASI İÇİN GEREKENİ YAPALIM.

Ötesine gerek var mı?