Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Devlet BAHÇELİ’den Liste Uyarısı

“LİSTEYE GİRENLER ABARTMAMALI, GİREMEYENLER

“LİSTEYE GİRENLER ABARTMAMALI, GİREMEYENLER ÜZÜLMEMELİ”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir” dedi. 
 
Bahçeli o açıklamaları:
 
“Türkiye, en önemli demokrasi imtihanına 59 gün sonra girecektir. 7 Nisan itibariyle tüm partiler aday listelerini ysk’ya teslim etmiştir. 
 
Siz değerli takipçilerim vasıtasıyla 7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi’ne katılacak bütün adaylara başarılar dilerim. 
 
Milliyetçi Hareket Partisi’ne 1700’ü aşkın aday adayı müracaat etmiş, bunlar arasında yapılan değerlendirmelerle adaylar belirlenmiştir. 
 
Şunu bir defa ifade etmek durumundayım, aday tespiti konusunda azami ölçüde dikkat, ihtimam, adalet ve hassasiyet gösterilmiştir. 
 
Aday listemizde genç ve kadın arkadaşlarımıza önem verilmiş, hem 7 haziran sonrasının hem de geleceğin titizlikle planlaması yapılmıştır. 
 
Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir. 
 
Nefisler aşılmadan, egolar yenilmeden, benlik eritilmeden nimet bildiğimiz, bir ömür adadığımız vatana ve millete hizmet edilemeyecektir. 
 
“Ben” diyen, “ben”i öne çıkaran, dünyevi çıkarlara aldanan, benden sonrası tufan anlayışında olan yanlıştadır, yanlış yoldadır. 
 
Dava insanı olmak yüksek haslet ve haysiyet gerektirir ufunetli vicdanlar, bayağı hırslar, bayat hevesler, dağınık arzular davayla bağdaşmaz.
 
Daima görülen ve yaşanılanlardan üstün bir dünya tasarlamak, bunun için çırpınmak ancak bir ülküye sevdalanmış yüreklerin harcıdır. 
 
Nefsine tutsak düşüp dolduruşa gelenler ve altından kalkamayacağı laflar edenler yel değirmenine sefer düzenleyen biçareler gibidir. 
 
Ümitlerin harekete geçtiği, heyecanların ivme kazandığı, milli kurtuluşa sayılı günlerin kaldığı bugünlerde şahsi hesap yapmak gaflettir. 
 
Umutların tütün yaprakları gibi kurutulduğu şu zaman diliminde, mücadeleyi köstekleyen tüm engel ve bahaneler çiğnenmelidir. 
 
Akıl başta, söz yerinde, ağırbaşlılık ve fazilet davranışta güzeldir. Ağızdan çıkan sesler değil kalpten kalbe ulaşan çığlıklar anlamlıdır. 
 
“Biz” kazanında kaynayamayan, “biz” ummanına akamayan, “biz” rüyasına dalamayan ya tefrikaya yem olacak ya huzur kaçıracaktır. 
 
Bundan sonra söz sırası aziz milletimizindir. 7 Haziran’da millet konuşacak, milliyet fukaraları susacaktır. 
 
59 gün sonra kararan hayaller uyanacak, uyuşmuş, ufalanmış zihinler duracak, milli ziynet coşacak, zilletle geçen yıllar bitecektir. 
 
Bir karşılık beklemeden Türkiye ve Türk milleti için fedakarlık yapma iradesinde olanlar bezginliğe ve anlamsız tartışmalara düşmemelidir. 
 
Merhum Peyami Safa’nın dediği gibi, “Hasta bir ümit sağlam bir yeisten daha fenadır.” 
 
Türkiye’nin şu günkü hali hepimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir ve özetle merhum şairimiz Ziya Paşa’nın şu mısralarında saklıdır: 
 
“Milyonla çalan mesned-i izzetde serefraz, birkaç kuruş mürtekibin cay-ı kürektir!”
 
Yani, milyonla çalanlar yüksek makamlarda başı dik dururken birkaç kuruş çalan hırsız ise kürek cezasına çarptırılır. 
 
O halde vakit taşın altına elimizi koyma, oyunu bozma, karanlık devire son verme vaktidir bu itibarla diyorum ki, “Bizimle yürü Türkiye”..