Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Güneydoğuda İstişare Toplantısı Yaptı

Mardin’de iki gün boyunca

Mardin’de iki gün boyunca devam eden ve bölgede yaşanan sorunların ele alındığı, görev yapan din görevlilerin son günlerde yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerini sunduğu, çözüme yönelik fikirlerin konuşulduğu ve yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantı, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in Başkanlığında gerçekleşen kapanış oturumuyla sona erdi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mardin’de düzenlenen ‘Güneydoğuda Görev Yapan Din Görevlileri İstişare Toplantısı’ düzenledi.

Başkan Görmez, bölgede görev yapan 600 din görevlisinin yaşadığı sorunları dinleyerek, bölgedeki durum hakkında bilgi aldı.

İki gün süren toplantının ardından  değerlendirmelerde bulunan Başkan Görmez, toplantının verimli ve bereketli geçtiğini belirterek, “Cizre, Silopi, Nusaybin, Sur, Silvan gibi yerlerde görev yapan arkadaşlarımızla birlikte iki gün boyunca hemhal olduk. Serbest kürsü oluşturarak, her birisinin yaşadığı acıları bizimle paylaşmasını sağladık. Din görevlileri zaviyesinden sorun nasıl görülüyor, çözümün, özellikle manevi yaraların sarılmasında bize düşen görevler nelerdir? Ne kadarını yapabildik? Sorularının cevabı için her arkadaşımızın görüşünü almaya çalıştık. Bir taraftan da 50-60’arlı gruplar halinde çalıştaylar düzenledik. Arkadaşlarımız düşüncelerini bizimle paylaştı. İnşallah buradaki toplantıyla, büyük acılar yaşayan Cizre, Silopi, Sur, Nusaybin ve Silvan gibi ilçelerimize yönelik acil yapmamız gerekenleri tespit edeceğiz.” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren değerlendirme oturumu basına kapalı olarak gerçekleşti.