Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Doğu Türkistan’da Şehit Olan Soydaşlarımız İçin Gıyabi Cenaze Namazı…

Antalya’da, Doğu Türkistan’da şehit

Antalya’da, Doğu Türkistan’da şehit edilen 28 Uygur Türkü için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Antalya Ülkü Ocakları - Haber Birikim
Ülkü Ocakları tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak cuma namazına müteakiben Doğu Türkistan’da öldürülen 28 Uygur Türkü için gıyabi cenaze namazı kılındı. Muratpaşa Camisi’nde kılınan gıyabi cenaze namazına Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Av. Emrah TAŞKIN, MHP İl Başkanı Ali Adnan KAYA ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cenaze namazı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Emrah TAŞKIN, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulmün devam etmekte olduğunu söyledi. Özellikle Ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm değerleri hedef alınmakta olduğunu ifade eden Başkan TAŞKIN, “Sözde demokrasi havarileri özlerindeki ’Haçlı’ ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadırlar. İçerisinde bulunduğumuz bu Ramazan ayında da tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur. Müslüman Türk olmayı başlı başına bir tehdit ve suç sayan Çin, Uygur gençlerini sorgusuz sualsiz gözaltına almakta ve bu gözaltılar ya idam ya da işkence sonucunda katliamla sonuçlanmaktadır. Her Ramazan ayında baskı ve sindirme politikalarına yenilerini ekleyen Çin, Uygur Türklerinin oruç tutmalarını engellemek için türlü zorluklar çıkarmaktadır. Diğer yandan camiler de Çin zulmünden payını almakta baskı ve işkence ile Müslüman Türk’ün toprağında ezan susturulmak istenmektedir. Müslüman gençler Alkol kullanmaya zorlanmaktadır” dedi.
Ülkü Ocakları olarak, dün olduğu gibi bugünde zalimin zulmüne karşı soydaşlarının yanında olduklarını ifade eden Başkan TAŞKIN, “Ülkücüler ve Ülkü Ocakları, Doğu Türkistan davasının müdafi olmaya devam edecekler, ’Gök Bayrak’ı tıp ki ’Al Bayrak’ gibi namusları bileceklerdir. Son Ülkücü nefesini vermediği ve kanımızın son damlası akmadığı sürece Doğu Türkistan sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Acılarını yüreğimizde hissedecek dertlerini derdimiz kabul edeceğiz” diye konuştu.