Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

DP’li Kartal AKP ve MHP’ye Yüklendi ‘Neden Susuyorsunuz ?’

Demokrat Parti (DP) Muratpaşa

Demokrat Parti (DP) Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Ali Kartal, ‘Yerel yönetimde yer alan siyasi partiler olan AK Parti ve MHP’den bakıyorsunuz çıt çıkmıyor.Neden susuyorsunuz?’

 

Demokrat Parti (DP) Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Ali Kartal, belediyelerde çıkartılan personeller ile ilgili olarak “Alın teri akıtarak ekmek parası kazanmaya çalışanların ekmeği ile oynamaya kimsenin hakkı yok” dedi.

Yapılanı siyasi linç olarak yorumlayan Başkan Kartal, “Seçim zamanlarında bol keseden atıp herkese iş sözü veriyorlar. Sonra torpilli olanları işe alabilmek için siyaset ile ilgilenmeden evine, çocuklarına bir ekmek götürmek için çalışan gariban vatandaşımızı gözlerine kestirerek iş akitlerine son veriyorlar. Bu vatandaşın suçu ne? Suçları siyaset değil işlerini yapmaları mı?” diye sordu.

Son günlerde Muratpaşa Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkarmalara dikkat çeken Hasan Ali Kartal, “Yerel yönetimde yer alan siyasi partiler olan AK Parti ve MHP’den bakıyorsunuz çıt çıkmıyor. Bakıyorsunuz işçilerin haklarını korumakla yükümlü olan sendikadan ses çıkmıyor. Neden susuyorsunuz?” şeklinde konuştu.

Birilerinin çıkıp personel fazlalığı nedeniyle işten çıkartmalar yaşandığını söylemesinin hiç de inandırıcı olmadığını kaydeden Başkan Kartal, “Madem personel fazlalığı var diye işten çıkartıyorsunuz o zaman neden yeni personel alıyorsunuz? İşten çıkartılan vatandaşlarımızın tek derdi evlerine helalinden ekmek parası götürmek. Ama bakıyorsunuz birileri sırf siyaset uğruna, sırf kendi partililerini ve kendilerini destekleyenleri işe alabilmek adına başkalarının ekmeği ile oynuyorlar. Buna kimsenin hakkı yok. Plan, program yapılmadan işçi kıyımına gidilmesini doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

“İşçiler ekmek parası derdinde, çocuklarının geleceği derdinde ama başkalarının derdi sadece siyaset” diyen Hasan Ali Kartal, “Alın teri ile ekmek parası için çalışanları sırf siyaseten işten çıkartanların vicdanı rahat mı, gece kafalarını yastığa koyduklarında rahat uyuyabiliyorlar mı merak ediyorum” açıklamasında bulundu.