Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Emniyetten Antalya Merkezli 5 İlde Operasyon

Antalya Merkezli 5 İlde

Antalya Merkezli 5 İlde Yapılan Eş Zamanlı Operasyonda Silahlı Suç Örgütü Çökertildi…

 
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimiz tarafından yürütülen projeli çalışma kapsamında;

Bir yıldır takip edilmekte olan (İ.H.P.) liderliğindeki silahlı suç örgütünün “Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek ve Üye Olmak, Var Olan veya Var Sayılan Suç Örgütlerinin Oluşturdukları Korkutucu Güçten Yararlanmak Suretiyle Nitelikli Yağma, Mala Zarar Verme, İşyeri Kurşunlama, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Tehdit, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye sokulması, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanuna Mualefet (6136 SKM), Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs, Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs ve İşkence” suçlarını işledikleri ve bu suretle silahlı suç örgütüne haksız çıkar sağlayarak toplamda 14 adet ayrı eylem gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Söz konusu soruşturma kapsamında başta ilimiz olmak üzere, İstanbul, Isparta, Ankara ve Diyarbakır illerinde (45) adreste  düzenlenen operasyonda  toplam (39) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan Şüpheli şahısların  iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalar neticesinde;

(7) adet tabanca ve bu tabancalara ait şarjörler,
(127) adet değişik çapta tabanca mermisi,
(1) adet sinyal kesici cihaz (JAMMER)
(3) adet pompalı tüfek ve tüfeklere ait 2 adet tüfek şarjörü,
(8) adet av fişeği,
(1) adet uzun namlulu silaha ait fişek,
(1) adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait şarjör,
(1) adet çelik yelek,
Çok sayıda senet ve dolar ile kullanıma hazır uyuşturucu madde ve tarihi eser niteliği taşıyan materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden 10’u ifadelerinin alınmasının ardından Cumhuriyet Savcısının Talimatı ile serbest bırakılmış. 28’i ise 17 Ocak günü Adli Makamlara sevk edildi.

Konuyla alakalı Antalya Emniyet Müdürülüğünden yapılan açıklamada

“Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak, suç ve suçluyla mücadelemizin her geçen gün daha etkin ve kararlı bir biçimde devam edeceğinin, Organize Suç Örgütlerine yönelik yürüttüğümüz etkin mücadeleden asla geri adım atmayacağımızın tüm Antalyalı hemşerilerimiz tarafından bilinmesini bir kez daha ifade ediyor, sizden gelen destek ve bilgilerle daha da güçlendiğimizin unutulmamasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.