Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdem: ”Ülkemiz Bu Rejim Değişikliğine ‘Hayır’ Diyecek”

CHP Antalya İl Başkanı

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’in de destek verdiği çalışmaya İl Başkan Yardımcıları, İl kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Kadın Kolları yöneticileriyle Kumluca İlçe Binasında bir araya geldiler.

 

DEVECİ: 16 NİSAN EN ÇOK KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ

CHP Antalya İl Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Kumluca’lı kadınlarla bir araya geldi.

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’in de destek verdiği çalışmaya İl Başkan Yardımcıları, İl kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Kadın Kolları yöneticileriyle Kumluca İlçe Binasında bir araya geldiler.

ERDEM: “ÜLKEMİZ BU REJİM DEĞİŞİKLİĞİNE ‘HAYIR’ DİYECEK”

İlçe binasında Kısa bir Konuşma yapan İl Başkanı Erdem, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Tüm kadınların emekçi kadınlar gününü kutladığı konuşmasında 16 Nisan’da yapılacak olan Çalışmalar hakkında bilgi vererek şunları söyledi; “Biz bu mücadeleyi vermek zorundayız. Kimseyi kırmadan, dökmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnanın ülkemiz bu rejim değişikliğine ‘hayır’ diyecek ve hep birlikte bu başarıyı yakalayacağız.” Diye konuştu.

İlçe Binasında ki programdan sonra CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl, ilçe Kadın Kolları yöneticileri ve CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ile birlikte Atatürk anıtına çelenk sunumu yaptılar. Anıta karanfil bırakan kadınlar basın açıklaması düzenlediler.

CUMHURİYETİMİZ VE ÜLKEMİZ TEHDİT ALTINDA

Atatürk Anıtı önünde açıklama yapan, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci;  Hayatı güzelleştiren, yaşanır kılan emekçi kadınların günü. Biraz sevinçli ve biraz da buruk bir gün… 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanması kolay elde edilmiş bir kazanım olmadığını söyleyen Deveci; “Emeğimizin, özgürlüklerimizin bugüne dek kazanılmış her türlü haklarımızın ötesinde, Laik demokratik Cumhuriyetimiz ve ülkemiz tehdit altında… Terör, şiddet, işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik gibi sorunlar ve zorluklarla dolu ülke gündeminde, hiç yeri yokken, saray saltanatını ve tek adam yönetimini meşrulaştırma amaçlı, bir anayasa değişiklik paketi bizlere dayatılmaktadır.” Dedi.

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci şunları söyledi;

Deveci: Biz kadınlardan, Cumhuriyetle tanıştığımız laik yaşamdan, çağdaş ve eşit birey olma yolunda kavuştuğumuz kazanımlarımızdan, zorlu mücadelelerle geliştirdiğimiz haklarımızdan vazgeçmemiz isteniyor. Buna izin verecek miyiz? HAYIR! Kadın-erkek eşitliğine inanmadığını açıkça söyleyen bir anlayışın, Bütün yetkileri tek başına ele geçirmesine izin verecek miyiz? HAYIR! Yaşama, yarına hayatın her alanına kadın zekası ve eli değmediği sürece çağdaşlaşmak mümkün değildir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni; kadına seçme ve seçilme hakkı verildiği meclisten, kadın vekillere söz hakkı verilmeyen, kadın vekillere şiddet uygulanan bir meclise dönüştürülmesine izin verecek miyiz? HAYIR! Ülkemizde; kadınlarda ortalama yaşam süresi 79 yıla çıktı ama okulda eğitim görme süresi ortalama 6.5 yıldır. Yap-Boz tahtası haline getirdiğiniz eğitim sisteminde, çocuklarımızın heba olmasına izin verecek miyiz? HAYIR!

16 NİSAN EN ÇOK KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ

Bizler siyasetin emekçi kadınları, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın kolları olarak biliyoruz ki; 16 Nisan en çok kadınlar için önemli.. Gerçek demokrasiye ancak; eşit hak ve özgürlükler, eşit temsil, eşit katılım ile ulaşabileceğimiz gerçeğini vurgulayarak, huzurun ve barışın egemen olduğu bir dünya için mücadelemize devam edeceğiz. Halkı etnik, dinsel, siyasal açıdan bölmeye çalışmanın vebali büyüktür.

HEP BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bu yurtta hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Yöneticiler, milletvekilleri, iktidarlar halkın istemlerine önem verdikleri sürece değer kazanırlar. Ama unutmayınız ki; bölen karşısında, halkın birleşen gücü geleceği kurar. Baharın geldiği, toprağın yeniden tohumu besleyip büyüttüğü gibi seksen milyonun ihtiyacı olan umudu yeniden yeşerteceğiz. Huzur, barış ve özgürlük tüm yurdumuza egemen olacak. Halka ve halkın gücüne inancımız tamdır. Cumhuriyetin varoluşunu hazırlayan, ve bu ülkenin sahibi olan biz kadınlar, size kadın aklı ve duyarlılığı ile çağrı yapıyoruz; Haydi kadınlar, sesimizi gücümüzü birleştirelim, eşit ve özgür günler için kucaklaşıp geleceğimizi birlikte inşa edelim. Hayır’lı sabahın sahibi olmak için bir yürüyüş eyleyelim… 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

CHP’li Kadınlar Basın açıklamasının ardından Kumluca’da esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek Karanfil dağıttılar. Vatandaşları 16 Nisan’da yapılacak olan Halk oylamasında sandık başına davet ettiler.