Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Esen, ‘Boğaçayı projesi insanların hayatlarına hiçbir olumlu katkı yapmayacaktır.’

“Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Semih Esen, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yarın tanıtımı yapılacak olan Boğaçayı projesi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.”

"Cumhuriyet Halk Partisi Antalya

Esen, “Boğaçayı projesi insanların hayatlarında hiçbir şeyi iyiye götürmeyecek, hayatlarına hiçbir olumlu katkı yapmayacaktır. AKP sürekli böyle hayal projelerle insanlara çok büyük hayaller satmayı amaçlıyor ama ürettiği projelerin hiçbirini gerçekleştiremediklerini de hepbirlikte gördük. Bunların gerçekleşmesi halinde bile halkımızın yararına, hizmet anlayışıyla yapılmadığını ve halkın hayatlarında herhangi bir olumlu katkı yapmadığını, hep birlikte deneyimledik. Boğaçayı projesi de aynı şekildedir. Bu projenin gerçekleşmesi halinde ülkenin zaten kıt olan kaynaklarının çok önemli bir kısmı bu projeye ayrılacaktır. Bu harcanan büyük miktarlı paralara rağmen insanların hayatına olumlu bir katkı sağlamayacaktır. Deyim yerindeyse, Antalya halkı içinde bulunduğumuz tarım ve turizm nedeniyle kan ağlarken kaynakların bu şekilde kullanılması “Ayranı yok içmeye” projesidir.”

ÖNCE VAROLAN DEĞERLERE BAKSINLAR

“Eğer Antalya bölgesinin canlanmasını istiyorlarsa öncelikle mevcut olan Antalya’nın tüm tarihi ve doğal varlıklarını değerlendirsinler. Bunlar yapıldı mı da sıra buna gelmiştir? Öncelikle Antalya’mızın var olan değerlerini canlandırsınlar. Doğa turizmini, yayla turizmini, tarihi eserlerimizle ilgili olarak kültür turizmini canlandırsınlar. Kıyılarımızın temizliği ile ilgili projeler üretsinler. Önce Düden Çayına karışan lağım sularına, karasineğe ve ulaşım çilesine çözüm bulsunlar. Dünyaca ünlü Konyaaltı sahillerimiz Büyükşehir Belediyesine geçtiği günden bu yana bir keşmekeş haline getirilmiştir. Önce bu sorunlara baksınlar. Antalya’nın mevcut varlıkları turizme kat kat kazanç haline gelmeye yeterliyken, doğru dürüst hem çevresel hemde teknik anlamda altyapısı olmayan bu projeye, Antalya’nın milyonlarca lirasının harcanmasını doğru bulmuyorum. Tekrar söylemek gerekirse bu proje, ” ayranı yok içmeye ” projesidir. Halk kan ağlarken, büyük bir krizle karşı karşıyayken kaynaklarımızı buralara harcamak doğru değildir.”