Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

GÖKÖZ ” KARYAĞDI ARMUDU TESCİLLENMELİ”

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Korkuteli Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Korkuteli Yazır Mahallesi’nde düzenlenen Karyağdı Armudu şenliğine katılan MHP Antalya Milletvekili Adayları Av. Cengizhan GÖKÖZ ” KARYAĞDI ARMUDU TESCİLLENMELİ” dedi.

Haber

 

Korkuteli Yazır Mahallesi’nde düzenlenen Karyağdı Armudu şenliğine katılan MHP Antalya Milletvekili Adayı Av. Cengizhan GÖKÖZ ekibimiz ile sohbet etti. Antalya’nın bir çok üründe markalaşabileceğini ve tarım cenneti olabilecek bir şehrin taş ocağı, orman içi yapılan villalar ve buna benzer bir çok alanda talan edildiğini, tarım alanlarının yok edilmek istendiğini söyledi. Uygulanan tarım politikasıyla çiftçinin üretemez hale geldiğini ve ürettiği ürünü de satacak pazar bulamadığından çöpe dökmek zorunda kaldığını belirten GÖKÖZ ; “Çiftçinin yok olan emeği ve çöpe atılan milli servetimizi gördükçe içim acıyor” dedi.

” Antalya dünyanın en bereketli topraklarına sahip güzide bir şehir olmasına rağmen, tarım alanında markalaşmanın yapılmaması ve uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle hakettiğimiz değeri alamıyoruz. Yıllık üretilen Mantarın yüzde 50′ sini biz üretiyoruz, Bunun yanında karyağdı armudunun da 60 bin dekar alanda 50 bin ton üretimini gerçekleştiriyoruz. Kesinlikle tadıyla ve kokusuyla kendine has olan Karyağdı Armudunun tescillenmesi ve Antalya’mıza marka olarak kazandırılması gerekir.”

Uygulayacağımız Milli Tarım ve Ticaret Programlarıyla üretimi arttıracak ve üretilen ürünlerimizi ihraç edeceğimiz yeni pazarlar oluşturacağız. Üreten ve ürettiğinden kazanan  çiftçilerimizin yüzü gülecek.” dedi