Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi Hayata Geçirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi Koordinesinde Geliştirilen Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi Akdeniz Üniversitesinde Uygulanmaya Başlandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan “Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek”(4G) isimli proje Antalya Emniyet Müdürlüğü ile Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile faaliyete geçirildi.

Proje kapsamında, Akdeniz Üniversitesine yeni kayıt olan 1.Sınıf Öğrencilerinin şehre adaptasyonlarının sağlanarak suç mağduru olmalarını engellemek amacıyla, 17-25 yaş arası 200 öğrenci belirlenerek seçildi. İlk olarak Öğrencilere özel bir dil kursu tarafından 2 Ay boyunca temel, orta ve ileri düzeyde 72 saat ingilizce eğitimi verilmeye başlandı.

Öğrencilerin sosyalleşmeleri ve kaynaşmaları için geçtiğimiz hafta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlilerinin de katılımayla yat gezisi düzenlendi. Antalyanın güzelliklerini denizden görme fırsatı bulan öğrenciler, müzik eşliğinde dans ve oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirdiler.

Olumlu diyalogların kurulduğu gezide öğrenciler, Antalya Emniyet Müdürlüğünce böyle bir etkinlik düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.