Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN ASLA YOK SAYMIYORUZ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Kılıçdaoğlu, “Kendimizi ve partimizi değil, Türkiye’yi düşünmek zorundayız. Halkımızın çıkarlarını düşünmek zorundayız.” dedi.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN ASLA YOK SAYMIYORUZ”

Kılıçdaroğlu, “Önemli olan kimlerin koalisyonu değil, koalisyon hangi ilkelerden ve önceliklerden yola çıkılarak inşa edilecektir. Bunun üzerinde durmamız gerekiyor. Hiçbir siyasi partiyi düşüncesi ne olursa olsun asla ve asla yok saymıyoruz. ‘Yok sayma’ gibi bir düşünce zaten CHP’nin kültüründe olmaz. Demokrasiyi getiren bir parti olarak toplumun her kesimini kucaklamak bizim temel düşüncemizdir” dedi.

“YÜZDE 60’LIK KİTLENİN BEKLENTİLERİNE UYGUN BİR HÜKÜMET KURMAK DURUMUNDAYIZ”
Kılıçdaroğlu, “Seçim sonrasında yüzde 40 ve yüzde 60’lık bir denge oluştu. Toplumun ortaya koyduğu bir denge… Bütün siyasi partilerin bu dengeyi göz ardı etmemesi gerekiyor. Hükümet kurma görevi yüzde 60’lık bloka düşüyor. Toplumun beklentilerine uygun ve onları yok saymayan bir iradeyi ortaya koymak istiyorsak yüzde 60’lık grubun yada kitlenin beklentilerine uygun bir hükümet kurmak durumundayız. Seçim atmosferinden çıkmak zorundayız. Bir sonraki seçimi değil, Türkiye’yi düşünmek zorundayız. Bir sonraki seçime bugünden çalışırsak demokrasiye yazık etmiş oluruz. Kısır tartışmaların içinden siyaseti çekip çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.