Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Hükümlüler Kepez Belediyesinde Çalışacak

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü ile Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz, denetimlik serbestlik kapsamında kamu yararına çalıştırma yükümlülüğüne tabi tutulan hükümlülerin çalıştırmasını esas alan işbirliği protokolünü imzaladı.

 

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile denetimlik serbestlik kapsamında kamu yararına çalıştırma yükümlülüğüne tabi tutulan hükümlülerin çalıştırmasını esas alan işbirliği protokolünü imzaladı. Antalya Adalet Sarayı’ndaki törende, Başkan Tütüncü ile Başsavcı Solmaz, basının önünde bu işbirliği protokolünü imzaladı.

Solmaz’dan Kepez’e teşekkür

Kepez Belediyesi’nin hükümlülerin hayata kazandırılması anlamındaki en çok protokol yaptıkları bir kurum olduğunu açıklayan Başsavcı Solmaz, park ve bahçe, cami ve okul temizliği ile bahçe düzenlenmesi alanlarında çalışmaların yer aldığını söyledi. Önemli olanın Antalya’nın değerleri için her imkanın değerlendirilmesi olduğunu belirten Solmaz, “Hükümlülerin çalıştırılması, onların hayata atılmalarında yardımcı olmaları adına Kepez Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Yerel yönetimlere iş gücü katkısı

Aynı zamanda Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı sıfatı taşıdığını hatırlatan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü ise, başsavcılığın bu çalışmasının yerel yönetimler için büyük bir şans olduğunu vurguladı. Göreve geldiğinden bu yana savcılık makamından ilk defa bu kadar yakınlığı ve sıcaklığı gördüklerini belirten Tütüncü, “Başsavcımızın şehrimize verdiği katkıları, sosyal medya ve yazılı medya üzerinden de takip ediyorum. Bu protokol belediyelerimiz için büyük kıymet. Çünkü belediyeler bir tane daha güzel iş yapmak için çaba sarf eder. Bu anlamda işgücü çok önem arz ediyor. Savcımız bu ihtiyacını karşılarken, halkımıza hizmet ediyor. Yerel yönetimleri çok önemsediğini bu şekilde ifade etmekteler.” diye konuştu.

Şehir kazanıyor

Farklı devlet kurumlarının el ele vererek halka hizmet noktasında birlikte olmalarının somut faydasını bu protokol ile görüldüğünü vurgulayan Tütüncü, böylesi sosyal projelerin içinde olmakla aslında şehre katkılar sağlandığı söyledi. Bu çalışmanı hükümlülerin sosyal hayata kazandırılması anlamında çok önemli olduğunu belirten Tütüncü, bu anlamda belediye olarak gereken katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.