Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN MEKTUP VAR…

Antalya Döşemealtı İlçesinde bulunan Halil Akyüz Huzurevinde bulunan yaşlılarımızın yayın merkezimize iletikleri ve yayınlamamızı istedikleri mektubu olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz.

Antalya Döşemealtı İlçesinde bulunan

İşte O mektup…

“MEKANIN CENNET OLSUN GÜZEL İNSAN

Bizler için yaptırmış olduğun Huzurevi ve tesisler bizleri mağduriyetten kurtardı.Birçok hasta yine senin açmış olduğun Sağlık Ocağı ile şifa buluyor. O ulvi düşüncelerinin toplumda çığır açacağını dolayısıyla böyle güzel eserlerin yaygınlaşacağına inanıyorum.

Aramızdan ayrılalı tam bir yıl oldu ve sen bıraktığın eserlerle hala bizlerle yaşamaktasın. Kalbimizde daima yaşayacaksın ve biz seni asla unutmayacağız.

Rahmet ve Minnetle Anıyoruz Güzel İnsan Halil AKYÜZ…”

HALİL AKYÜZ KİMDİR ?

Hayırsever Halil Akyüz, 1933 yılında Antalya’da doğdu. İlkokuldan sonra Sanat Okulu’na gitti. 1951 yılında ‘Tornacılık’ bölümünden mezun oldu. Bir süre Şarampol Caddesi Durukan Çarşısı’nda tornacılık yaptı. Askerliğini yedek subay olarak tamamladıktan sonra 1962 yılında kendisine ait torna atölyesi açtı. 1985 yılında babası mobilya satıcısı Mehmet Ali Akyüz’ün rahatsızlığı nedeniyle işi bıraktı. Kepez’de kendi adını taşıyan bir ilköğretim okulu, 2 sağlık ocağı ile Döşemealtı’nda bir anadolu lisesi ve huzurevi yaptırdı. 13 Aralık 2014 tarihinde vefatetti.

Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim