Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kaş Yollarında Konfor Artırılıyor

Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nce,

Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nce, Kaş-Kalkan arasındaki yolun 36 kilometresi, Kaş-Kasaba karayolunun 10 kilometresi ve Kaş-Finike yolunun da 34 kilometresiyle bu yolun Demre geçişindeki 8.5 kilometresi düzenleniyor.

Kaş – Kalkan arası ve Kaş-Kasaba yollarında başlayan yol yapımı ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İhale edilen 46 kilometrelik yolun 12 kilometresi tamamlandı. Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nce Haziran ayında ihale edilen ve toplam uzunluğu 46 kilometre olan Kaş – Kalkan arası ve Kaş-Kasaba arasındaki yolun 12 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, ihale kapsamında, Kaş-Kalkan yolunun 21 ve 57’nci kilometreleri arasındaki 36 kilometrelik kısmının yanı sıra, Kaş-Kasaba yolunun 0-10 kilometrelik sathının düzeltilerek seyahat konforunun artırılmasının hedeflendiği belirtildi. Söz konusu çalışmalarda şu ana kadar yolun 12 kilometrelik kısmında, 10 cm kalınlığında bitümlü sıcak karışım asfalt dökümü yapılmak suretiyle tamamlandığı, geri kalan 34 kilometrelik kısmında da çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü ifade edildi.

Yol çalışmaları hakkında bilgi veren yüklenici firma yetkilileri ise, yol çalışmalarını bu yılın sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini belirtti. Yapımını üstlendikleri yol çalışmalarının yaklaşık dörtte birini tamamladıklarını, kalan kısmını ise bu yol sonunda tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden firma yetkilileri,  ayrıca ihale kapsamında yapımını üstlendikleri Kaş’ın dünyaca ünlü Kaputaş plajı yollarına da bitümlü sıcak karışım asfalt dökeceklerini ve çalışmaları bayramdan sonra tamamlamayı hedeflediklerini açıkladılar. Yüklenici firma yetkilileri kalite ve güvenliğe de büyük önem verdiklerini belirttiler.

Öte yandan Kaş-Finike yolunun da 0-34 kilometre arasındaki 34 kilometrelik bölümüne 10 santimetre kalınlığında binder tabakası yapılması ve 34’üncü kilometreden sonra Demre geçişindeki 8.5 kilometrelik kısmına da aşınma tabakası yapılması işlerinin ihale edildiği kaydedildi. Yüklenici firma tarafından yapım çalışmalarına başlanan ve Kaş-Demre arasında 14 kilometre, Demre geçişinde de 8.5 kilometrelik kısımdaki çalışmaların tamamlandığını ve geriye kalan kısımlarının da kısa süre içerisinde bitirileceği açıklandı.