Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

KAYA “KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanlığında bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya’nın katıldığı bayramlaşma törenine Antalya Milletvekilleri Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı ve çok sayıda partili katıldı. Hükümetin Ramazan ayında kendi ırkından olan Doğu Türkistanda’da yaşayanlara yüz çevirdiğini belirten Başkan Kaya, Kırmızı Çizgilerden asla ödün vermeyeceklerini dile getirdi.

HÜKÜMET KENDİ IRKINA YÜZ ÇEVİRDİ…

Ramazan ayında hükümetin zulüm çeken Doğu Türkistanlıları görmezden geldiğine dikkat çeken MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya “Antalya’da yaşayan hemşerilerimizin, parti ve dava arkadaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz. Bayramlar birliğin ve beraberliğini tavan yaptığı, küslüklerin, dargınlıkların bittiği, çocukların sevindiği arkadaşlıklarını üst boyutlara geldiği özel günlerdir. İnşallah önümüzdeki günlerde bu bayramını getirmiş olduğu bu güzelliklere hep birlikte ülkemizde yaşayarak güzel günler geçiririz. Dünyada yaşayan birçok Müslüman ülkelerine Ramazan ayında Diyanet İşleri vasıtasıyla hükümetimiz birçok yardımda bulundu. Fitreler ve zekâtlar topladılar. Ama üzülerek takip ettik ki dünyadaki Müslüman ülkelere, savaş halinde olan Müslümanlarına yardım yaparken maalesef ki Doğu Türkistan’da ibadetlerini dahi yapamayan, zulüm çeken Doğu Türkistanlı Müslüman kardeşlerimiz ne dualarında ne de yardımlarında hiç yer bulmadı. Musul’da Kerkük’te çile çeken Müslüman Türkmen kardeşlerimiz hiç nasiplerini alamadılar. Ne yazık ki AKP’nin 13 yıllık iktidarı boyunca Türkmen ve Türklerin dışında ne kadar Müslüman ülke varsa yardım gitti. Ne yazık ki kendi ırkımızdan gelen Müslümanlara devlet ve hükümet kafasını çevirdi. Bundan sonra kurulacak olan yeni hükümet bu manada daha sağduyulu ve hassa davranır ve zulüm çeken Müslüman Türk kardeşlerimize de destekler verirler.” dedi.

KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ DEVAM EDİYOR…

Milliyetçi Hareket Partisinin ortaya koyduğu  “Kırmızı Çizgi”lerinin halen arkasında olduğunu belirten MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya “7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan meclis aritmetiği bir koalisyon göstergesidir. Maalesef AKP ve Cumhurbaşkanı bir takım oyunlar içinde olup 36 gün sonra görevlendirmeyi verdi, ilk tur görüşmeleri yapıldı. Herhangi bir şart görüşülmemesine rağmen MHP’nin hükümet kurmuyor zorlayan parti konumunda bir takım siyasal medyasal çalışmalar MHP üzerinde devam etmektedir. 2’nci turda muhtemelen partiler şartlarını ortaya koyacaktır. MHP 7 Haziran akşamı ortaya koymuş olduğu kırmızı çizgilerini hala arkasındadır. Nasip olursa kırmızı çizgilerini olması noktasında da duruşunu devam ettirecektir. İnşallah güzel bir hükümet kurulur MHP hassasiyetleri dikkate alınır MHP de mecliste üzerine düşen görevi yapar.” dedi.