Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kemer’de Seyyar Satıcılara Geçit Yok

Kemer ilçe sınırları içinde

Kemer ilçe sınırları içinde bulunan seyyar satıcılar kaldırılmaya başladı 
Kemer Belediyesi Temmuz 2015 tarihinde alınan Meclis kararı ile, Kemer İlçe sınarları içerisinde faaliyet gösteren seyyar satıcılara 2016 yılı içerisinde uygulama alanı belirlenmesi ve standart getirilmesi konusunda alınan meclis kararı uygulanmaya başladı. Bu gün Beldibi mahallesi ile Çıralı mahallesi arasındaki tezgahlardan başlayan ekipler çalışmaların tüm Kemerde devam edeceğini belirttiler.
Alınan bilgiye göre 6360 Sayılı Yasa gereği 31 Mart 2014 tarihinden itibaren Kemer Belediye sınırları tüm ilçe sınırı olarak genişletilmiştir. Böylelikle sayar satıcı talepleri de fazlasıyla artmış olup ilçenin turizm bölgesi olması nedeniyle kaldırım üzerinde yer alan seyyar satıcılardan kaynaklanan memnuniyetsizliğin ve şikayetlerin artmasıyla alınan meclis kararı uygulamaya sokuldu.

SİMİTÇİLER KALDIRILMAYACAK
Konu hakkında bir açıklama yapan yetkililer; Alınan meclis kakarı ile, Kamu Düzeni ve Kamu yararı gözetilerek 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Antalya- Kumluca karayolu sahil kısmında “simitçi hariç” diğer seyyar satıcılara yer verilmemesi ve izinsiz yapılan seyyar satış tezgahlarının kaldırılmasının uygun olduğu Belediye Meclisi Oy birliği karar vermiştir verilen bu karar doğrultusunda işlem yapılmaktadır.
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı açıklamada; “Aldığımız bu meclis kararı ile birlikte seyyar satıcılara yönelik bir çalışma başlattık Artık ilçemizde her köşe başında seyyar satıcı olmayacak. Dedi