Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kepez Klasiklerinin Yeni Üyesi

Kepez Belediyesi’nin, eski Dokuma

Kepez Belediyesi’nin, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesinde oluşturacağı nostaljik araçlar müzesinin yeni üyesi Volkswagen’in efsane minibüsü VW Kombi oldu.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, bir kültür hizmeti olarak başlattığı nostaljik araç koleksiyonuna, hafızalarda iz bırakan bir klasik otomobil daha eklendi.

Resmi adı transporter veya halk arasında van minibüs, panelvan, mini van olan Volkswagen’in efsane minibüsü VW T2’de koleksiyonda yerini aldı. 1950’de üretimine başlanan Volkswagen’in efsane minibüsü ile koleksiyondaki klasik otomobil sayısı 15 oldu.

Halil Oya bağışladı

Efsane Minibüs VW Kombi’yi, daha önce de belediyeye klasik otomobiller hediye eden Varsak Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Halil Oya bağışladı.
Oya, belediyenin resmi araç otoparkında 1978 model efsane minibüsü Başkan Hakan Tütüncü’ye teslim etti

Nostaljik araçlar müzesi 

Bağışından dolayı Halil Oya’ya teşekkür eden Başkan Tütüncü, “büyük gayret ve çabayla nostaljik araçlar koleksiyonunu oluşturuyoruz. Koleksiyonumuzdaki klasik araçları bir müze içerisinde sergileme projemiz var. Bu projenin ilk adımını bu yıl atacağız.” dedi.

Antalyalılara destek çağrısı 

Koleksiyonda şu an 15 aracın bulunduğunu hatırlatan Tütüncü, nostaljik araçlar müzesi ile şehrin sokaklarında, caddelerinde gezmiş, hatıralarda yer edinmiş araçlardan bir koleksiyon meydana getirmeyi ve sergilemeyi amaçladıklarını kaydetti.
Tütüncü, Antalyalıları koleksiyona katkı vermeye davet etti.