Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kepez’de Hayvanlar Susuz Kalmayacak!

Kepez Belediyesi, yaz aylarında

Kepez Belediyesi, yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanları için 92 noktaya otomatik şamandıralı su kapları yerleştirdi.

Kepez Belediyesi Veterinerlik Servisi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ortak çalışma yürütüyor.

Son iki yılda Kepez’in dört bir yanındaki park ve yeşil alanlara 52 adet şamandıralı su kapları yerleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da 40 adet daha su kabının montajını yapma işlemlerini sürdürüyor. Her yeşil alanın büyüklüğüne göre, 2’şer ya da 3’er adet su kabı yerleştiriliyor.

Hayvanseverlerden tam not

Hayata geçirilen proje ile Kepez bölgesinde yaşayan sokak hayvanları için yapılan su istasyonları, hayvanseverler tarafından çok beğenildi. Hava sıcaklığının yükseldiği yaz aylarında suyun sokak hayvanları açısından daha da önem kazandığını hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Tüm canlıların yaşam kaynağı olan su çok önemli. Hayvanlar için yapılan istasyonlarla, insanlık vazifesini yerine getirmeye çalıştık.” dedi.