Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kepezli çocuklar kentini tanıyor

Eğlenceli gezi turu Geziler,

Eğlenceli gezi turu

Geziler, Kepez Belediyesi hizmet binasında başlıyor. Burada önce belediye içinde kısa bir tur yaptırılan çocuklara, üzerinde projenin adı yazılan tişörtler hediye ediliyor. Sonrasında otobüslere bindirilen çocuklar, Hayvanat Bahçesi, Kepez Kent Ormanı, Minicity, Antalya Arkeoloji Müzesi, Oyuncak Müzesi gibi yerlere götürülüyor.

Katılım oranı her yıl katlanıyor

Düzenlendiği ilk yıl 160 çocuğun katıldığı projede, her yıl katılan çocuk sayısı katlanıyor. Geçen yıl 440 öğrencinin yararlandığı projede, bu eğitim sezonu yarıya gelmeden 231 öğrenciye ulaşıldı. İçinde bulunduğumuz eğitim sezonu sonuna kadar da, bir bu kadar daha öğrencinin katılacağı öngörülüyor.

Şehirlerini tanıyorlar

İlçedeki okullardan her ay birini davet ederek projeyi sürdüreceklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, amaçlarının Kepez’de yaşayan öğrencilerin yaşadıkları şehri tanıtmak olduğunu söyledi. Aynı zamanda çocukların keyifli bir gün geçirmesi ve yeni yerler keşfederek sosyalleşmesini istediklerini belirten Tütüncü, Kepez’in çocuklarının her anlamda donanımlı yetişmeleri için çabaladıklarını belirtti.