Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kibyra Büyüledi, Balon Heyecanlandırdı

Basın Yayın ve Enformasyon

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü’nün daha önce Salda Gölü ile başlatmış olduğu “Haber-Tanıtım Gezileri”nin ikincisinde Burdur’un Gölhisar ilçesindeki Kibyra antik kenti gezildi. Gazeteciler gezinin sabahki bölümünde balonla bin metrelik yüksekliğe çıkarak heyecanlı bir uçuş gerçekleştirdi.

 

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü, gazetecilerin haber kaynaklarını artırmak ve görev alanındaki illerin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği gezilerin bir yenisini Burdur yöresine gerçekleştirdi. Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle ortaklaşa düzenlenen geziye Antalya’daki yerel gazetelerde görevli basın mensuplarının katıldı. Gezinin ilk bölümünde Karamanlı ilçesi yakınlarında Pisidia Ballons firmasının balonuyla yaklaşık yarım saatlik bir uçuş gerçekleştirildi. Kaptan Pilot Ali Elma eşliğindeki heyecanlı uçuşta yaklaşık bin metrelik bir yüksekliğe çıkıldı.

ARSLAN: BALONA TEŞVİK VERİLSİN

Uçuş sonraki açıklamada bulunan Pisidia Ballons firmasının sahibi Kemal Arslan, amaçlarının balon uçuşlarıyla bölge turizmine katkı sağlamak istediklerini söyledi. Arslan, balon turizminin Kapadokya dışında ilk kez Burdur yöresinde gerçekleşeceğini hatırlatarak, “Çok umutluyduk ve hazırlıklarımızı tamamlayarak yetkili yerlere başvurduk gerekli izinleri aldık. Amacımız yılda 280 gün gerçekleştirilebilen balon turlarıyla Burdur turizmine ciddi anlamda katkı sağlamak. Bu potansiyel Burdur’da var. Ancak balon turizmi konusunda yetkililerden teşvik bekliyoruz. Umuyoruz balon teşvik kapsamına girer ve biz de bundan faydalanırız” dedi.

KİBYRA BÜYÜLEDİ

Haber amaçlı gerçekleşen gezinin ikinci bölümünde Gölhisar ilçesine geçildi. Gazeteciler burada Gölhisar Belediye Başkanı Dr Ramazan Canuaral ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Canuaral kahvaltıda ilçe ile ilgili projelerini anlattı.  Kahvaltı sonrası ilçenin hemen batısındaki tepelerin üzerinde kurulan kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra antik kenti gezildi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Öğretim Üyesi Yar. Doç Şükrü Özüdoğru ve ekibinin rehberliğindeki gezi büyük ilgi gördü. Gazeteciler, Gölhisar ilçesine tepeden bakan antik kentteki ünlü stadium, agora (çarşı), antik tiyatro, odeion (müzikevi) ve hamamdan oldukça etkilendi. Antik kent turu sonrası yine ilçede yer alan Gölhisar Muallim Sırrı Özkan Kültürevi ve meşhur çörotu kahvesi ikram edilen Memiş Bilgin’in sahibi olduğu otantik kahve evi ziyaret edildi.

TUNCEL: TANITIM ELÇİMİZ OLUN

Basın mensupları gezinin son bölümünde Burdur’da akşam yemeğinde Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, en temel hedeflerinin illerinin potansiyelini en iyi şekilde tanıtmak olduğunu söyledi. Tuncel, “Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu gezi ile Burdur’un tanıtımı için somut bir adım attığımızı düşünüyorum. Burdur’un gerçekten gezilecek ve görülecek çok yeri var. Ancak tanıtım konusunda çok önemli eksiklerimiz var ve bu konuda siz meslektaşlarımızdan destek bekliyoruz. Çünkü sizler turizmi çok iyi biliyorsunuz ve bize bu konuda çok ciddi katkılar sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz. Siz gazetecilerin Burdur’un tanıtım elçisi olmanızı istiyoruz” diye konuştu.

DİLER: AMACIMIZA ULAŞTIK

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler, yaptığı açıklamada çok başarılı geçen haber amaçlı bir geziyi daha geride bıraktıklarını ifade ederek, “Burdur gezimizin amacına ulaştığını düşünüyorum. Çünkü gazeteciler bu geziyle hem eğlendiler hem de işlerini yaptılar. Umuyorum, yapacakları güzel haberlerle de Burdur’un turizmden daha fazla pay almasına katkı sağlayacaklar” şeklinde konuştu. Diler, il müdürlüğü olarak bu tür gezilerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini sözlerine ekledi.