Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Konsey Seçimlerinde Usulsüzlük İddiası

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri sonrası düzenlediği basın açıklamasında konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu ”Öğrenci Konseyi Başkalığı seçimleri büyük bir hukuksuzlukla sona ermiştir.” ifadelerini kullandı.

 

Bugün yapılan Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkalığı seçimleri sonrası düzenlediği basın açıklamasında konuşan Küreşoğlu, “Bunda 1,5-2 ay önce başlayan seçim sürecinde kendilerini Ak Gençlik olarak nitelendiren birtakım güruhlar tarafından seçimlere hile karıştırılmıştır.” dedi

Küreşoğlu’nun basın açıklamasından bazı başlıklar şöyle;

“Bugün saat 14.20 de başlayan Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkalığı seçimleri büyük bir hukuksuzlukla sona ermiştir.

Bunda 1,5-2 ay önce başlayan seçim sürecinde kendilerini Ak Gençlik olarak nitelendiren birtakım güruhlar tarafından seçimlere hile karıştırılmıştır. Temsilcilere karşı para teklifler, burs önerileri, KYK da oda teklifleri verilmiştir. Bununla beraber Elmalı MYO unda 2 defa seçimler tekrarlanmış, Adaletin kalesi olarak görülen Adalet MYO unda adaylık başvuruları geçmesine rağmen Ak Gençliğin adayı başvuru yapmış ve kabul edilmiştir. Manavgat Meslek Yüksek Okulunda açık sayım yapılmamıştır. Akdeniz Uygarlıkları Enstitüsünde seçimi kazanan temsilciye zorla istifa dilekçesi yazdırlmış, yerine seçim yapılmadan Ak Gençliğin adayı atanmıştır. Serik MYO da öğretim görevlileri öğrencilere baskı yaparak Ak Gençliğin adayını desteklemelerini istemişlerdir. İletişim Fakültesinde seçim takviminin dışına çıkılmıştır. Sağlık Yüksek Okulunda aktif öğrenci bulunmamasına rağmen öğrenci temsilcisi seçilmiş ve seçimlerde oy kullanmıştır. Seçim kurulunun bu şahsın oy kullanmasını uygun görmediği halde rektörlük olaya bizzat dahil olup temsilcinin oy kullanmasını sağlamıştır.

Tüm bunlar bir yana yönergede yer alan son 24 saatte propaganda yasağı delinmiş temsilciler bir gün önce Ramada Otelde toplanıp seçim propagandası yapılmıştır.

Bizler bu hukuksuzluğu kabul etmiyor ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğine inanıyoruz. Gerekli delil ve belgelerle hakkımızı arayacağız.

Kamuoyunun vicdanını rahatlatıcı bir açıklamanın bizzat rektör tarafından açıklanmasını bekliyor ve bu hukuksuz seçim iptal edilmesini istiyoruz.”