Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Konya Ülkü Ocaklarından Çok Sert Açıklama

AKP’lilerin Bozkurt işaretleri altından

AKP’lilerin Bozkurt işaretleri altından geçerek MHP Beyşehir İlçe Başkanlığını ziyareti Beyşehir ve sosyal medyada günün konusu oldu.

 

 

Ziyareti bahane eden müzmin Bahçeli ve MHP muhalifleri sosyal medyada saldırıya geçerken, yazılan mesaj ve haberlerin de bu kesimin ne kadar Ülkücü adap ve töresinden habersiz olduklarının göstergesi olduğu şeklinde yorumlandı.

 

Söz konusu olay, AKP’li Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve AKP Milletvekili Mehmet Babaoğlu’nun MHP’ye nezaket ziyareti sonrası Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı Cengiz Şahinkaya’yla teşkilattan çıkışı sırasında çekilmiş bir fotoğraf üzerinden yaşandı.

 

MHP Beyşehir İlçe Başkanı Muzaffer Duymuş’un şehir dışında olması sebebiyle Başkanvekili ve İlçe Sekreteri Sadık Ünaldı’yı ziyaret eden AKP’li Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun ve Milletvekili Babaoğlu daha sonra teşkilattan ayrıldı.

Onlarla birlikte Ocak Başkanı Şahinkaya’nın dışarı çıktığını gören bir grup Ülkü Ocaklı genç, koridorda dizilip Bozkurt işareti yaparak misafirlerini uğurlarken çekilen fotoğraf üzerinden birtakım hayırcı muhalifler Ülkücülere ve MHP’ye hakaret eden mesajlar attı.

Bunun üzerine Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Hasan KOÇHAN yaptığı açıklamada “Teşkilatlarımız üstüne oyun oynamaya kalkmasın.” dedi.

KOÇHAN sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

“Sosyal medya ve bir takım basın organlarınca Beyşehir’de Beyşehir Ülkü Ocakları tarafından Milliyetçi Hareket Partisine yapılan ziyaret esnasında yapılan karşılama bu uğurlama ile ilgili asılsız iddialar ortaya atılmıştır. Ocak kültürü almış herkes bilir ki Ocak Başkanı bir programa katıldığında teşkilatçıları BOZKURT selamı eşliğinde kortej oluşturur. Dün Beyşehir ilçemizde yaşanan olayda da teşkilatçılarımız Ocak Başkanımız Cengiz Şahinkaya için kortej oluşturmuşlar, tabii ki misafirleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığına kortej eşliğinde giriş çıkış yapmıştır. Teşkilat yapısını bilmeyen zevatın pompalaması ile teşkilatımızı ve Ocak Başkanımızı yıpratmaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Zira teşkilatçılarımız rabia işareti değil BOZKURT yapmaktadır. Kimse siyasi ihtirasları, şahsi menfaatleri ve gelecek kaygısı ile teşkilatlarımız hakkında asılsız iddiaların peşine takılıp teşkilatlarımız üstüne oyun oynamaya kalkmasın.

Ülkü Ocakları hep olduğu gibi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yolbaşçılığında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kahpe düzenin yiğit çocukları,Yaşasın Ülkü Ocakları!” şeklinde konuştu.

MHP İlçe Sekreteri Sadık Ünaldı ise gazetedeki gerçek dışı haber ve sosyal medyadaki yorumlar üzerine yaptığı açıklamada;

“AKP’lilerin MHP’yi ziyareti muhalifleri çileden çıkarmış olmalı ki, akla zarar yorumlar yapıyorlar. Bu bir siyasi nezaket ziyaretidir. Orada bulunan gençler de töre gereği Bozkurt işareti yaparak Başkanlarını ve gelen misafirleri uğurlamışlardır. Ülkücü töreyi bilmeyenlerin yapacağı yorumlara ancak güleriz. Bu tür olaylar, bu hayırcı kesimin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Ülkücü gençler bozkurt yerine Rabia işareti veya barış işareti yapsalardı memnun mu olacaklardı. Liderimiz Bahçeli sayesinde ülkenin Başbakanı bile bozkurt yapabilmektedir.

Bu olayla ön plana çıkmaya çalışan zavallı bir kesim var. Partisini ve liderini bırakıp onun bunun peşinde ucuz ikbal peşinde koşan, asla Ülkücü olamamış bu zavallılara ancak acıyoruz.” ifadelerini kullandı.