Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Korkuteli Güreşlerinin Başpehlivanı Ali Gürbüz

28’inci Korkuteli Altın Kiraz

28’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu.

 

28’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerinde kıyasıya çekişmeli müsabakalar güreş severlere unutulmaz anlar yaşattı. Başpehlivanlık müsabakalarında Orhan Okulu ile finale kalan Ali Gürbüz yaklaşık bir buçuk saat süren mücadelenin ardından altın kemeri evine götürmeye hak kazandı.

Muratpaşa Belediyespor pehlivanı Ali Gürbüz ve Kürşat Korkmaz, 28’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde kazandıkları birinciliklerin ardından rotayı hafta sonu gerçekleştirilecek 664’üncü Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne çevirdi. Yaylanın şampiyonları Korkuteli’de esen Muratpaşa rüzgarını Elmalı’ya taşımak için çalışmalarına ara vermeden başladı.

K%C3%BCr%C5%9Fat Korkmaz

Muratpaşa Belediyespor güreşçisi Ali Gürbüz, pazar günü düzenlenen ve 37’si başpehlivan pehlivan olmak toplam 713 pehlivan katıldığı 28’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. Gürbüz, final karşılaşmasında Orhan Okulu’yu 2 saatlik bir mücadelenin ardından altın puanla yendi.

Zorlu karşılaşmanın ardından Gürbüz’ün “Orhan benim kardeşim. Bazen o yener bazen ben. Antalya’ya Orhan da, Mehmet Yeşil Yeşil de, ben de kemer getirdik. Hepimiz bu memleketin evladıyız. Aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara lütfen izin vermeyelim. Biz kardeşiz, bu memleketin çocuklarıyız” şeklindeki konuşması büyük alkış aldı. 

Güreşlerde ayrıca Muratpaşa Belediyespor pehlivanı Kürşat Korkmaz da başaltı kategorisinde şampiyon olurken pehlivanlar hafta sonu Korkuteli’nin er meydanında estirdikleri Muratpaşa rüzgarını, 2 – 4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne devam ettirmek için çalışmalarına ara vermeden başladı. Bu yıl 664’üncüsü düzenlenecek güreşlerde 3 yıllık bir aranın ardından er meydanına boy gösterecek Gürbüz, Elmalı’da bıraktığı yerden devam etmek istiyor.