Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Korkuteli Ülkü Ocakları’ndan Ahde Vefa

Korkuteli Ülkü Ocakları Antalya Korkuteli’de bulunan Ülkücü Şehit İsmail Mekik ve Muammer Yaıçın’ın kabirlerini yeniledi.

Korkuteli Ülkü Ocakları Antalya

Korkuteli İlçesi Yelten Köyü’nde kabri bulunan Ülkücü Şehit İsmail Mekik’in ve Korkuteli Bozova köyünde kabri bulunan Ülkücü Şehit Muammer Yalçın’ın kabirlerini yenileyen Korkuteli Ülkü Ocakları adına konuşan Başkan Mazlum “Ülkücü Hareket şehitlerin canıyla kurulmuş kutsal bir davadır. Bizler bu davanın bugünkü temsilcileri olarak davamızın kurucularına karşı ahde vefa borcumuzu ödemekle mükellefiz.” dedi ve kabirlerin yenilenmesi aşamasındaki desteklerinden dolayı Korkuteli Belediyesi başta olmak vesile olan herkese teşekkür etti.

Muammer Yalçın Kimdir ?  (15 Mart 1962 – 10 Kasım 1985, Antalya)

23 yaşındaydı, Antalya Korkuteli’ndendi, Bekârdı, 1980 ihtilali öncesi Ülkü Yolu Dernneği (ÜYD) Antalya İl Başkanlığı görevini yürütmüştü. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi iken Ülkücülük suçundan dolayı tutuklanarak Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi’ne kapatılmıştı. Cezaevi şartlarının olumsuzluğu ve çektiği eziyetler, işkenceler sebebiyle kan kanserine yakalandı. Ancak, cezaevi müdürünün, cezaevi doktoruna baskı yaparak uzun zaman hastaneye sevk edilmesini engellemesi yüzünden hastalığı ilerledi. Hastalığı had safhadayken, Ankara’da bir hastaneye kaldırıldıysa da çok geç kalındığı için kurtarılamayarak 10 Kasım 1985 Pazar günü şehit düştü. Cenazesi Antalya Korkuteli Bozova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İsmail Mekik Kimdir? (01 Ocak 1960 – 09 Haziran 1978, Antalya)

18 yaşındaydı, Antalya Korkuteli Yelten Köyü’ndendi. Antalya İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisiydi. Tek olarak kaldığı öğrenci evi Soğuksu Mahallesindeydi. Okuldan mezun olmasına günler kalmıştı. Kendi mahallesinde taksicilik yapan, yaşça da İsmail’den büyük olan sol görüşlü bir taksicinin 9 Haziran 1978 Cuma günü akşamı İsmail’in evine gelerek “Beni Ülkücüler dövdü, senin arkadaşların dövdü, sen de bu işin içindesin…” şeklinde suçlayıp, komünist bir grupla kalbinden bıçaklamak suretiyle şehit etmişlerdir. Cenazesi Antalya Korkuteli Yelten Mezarlığı’na defnedilmiştir.