Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Liseli Gençler Örnek Oldu

Kepez Bölgesinde eğitim veren

Kepez Bölgesinde eğitim veren İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri, Kepez Belediyesi öncülüğünde herkese örnek olacak bir projeye imza attı.

 

Eğitime verdiği değer ve dev yatırımlarla bölgenin ufkunu açmayı amaçlayan Kepez Belediyesi, eğitimin insana kattığı güzel unsurların geri dönüşlerini alıyor.

İsmet İnönü Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 11’inci sınıf Yiyecek İçecek Bölümü öğrencileri, örnek bir proje ile Kepez Belediyesi’nin sosyal yardımlaşma projesine katkıda bulundu. Kullanılmış Eşyaların Dönüşümünü Aktifleştirme Projesi (KEDAP) kapsamında topladıkları ikinci el olan ve hala kullanılabilir durumdaki eşyaları toplayan liseli öğrenciler, sosyal sorumluluk projesini Kepez Belediyesi ile birlikte yürüttü.

Böyle özel bir projede yer aldıkları için büyük mutluluk duyduklarını ifade eden genç öğrenciler, topladıkları eşyaları, KEDAP kapsamında hizmet veren Kepez Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi’ne teslim etti. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim edilen eşyalarla dönüşüm projesine katkı sağlayan gençler, tüm vatandaşları bu projeye destek olmaya davet etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal belediyecilik kapsamında gerçekleştirdikleri böylesi önemli projelere, genç nesillerden katkı sağlanmasının tüm insanlığa örnek teşkil edecek bir davranış olduğunu belirterek, liseli öğrencileri tebrik etti.