Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Antalya İl Başkanı Aksoy’dan İhraç Kararı Açıklaması

Kemer Belediye Başkanı Mustafa

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesiyle alakalı MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy bir basın açıklaması yaptı.

 

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy’un konu ile alakalı açıklaması şöyle;

Değerli basın mensupları,

24 Kasım 2015 günü Suriye’de Türkmen dağını ve Türkmen soydaşlarımızı bombalarken, Türk Hava Sahası’nı ihlal eden Rusya Federasyonu’na ait SU-24 tipi savaş uçağı, Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmüş ve uçakta bulunan pilotlar hayatlarını kaybetmiştir.
Bu süreçten sonra ülkemiz ve Rusya arasındaki ilişkiler negatif bir iklime girmiş, Rusya haksız olduğu halde Türkiye’ye karşı turizm ve yaş meyve sebze alımı konuları başta olmak üzere bazı alanlarda yaptırım kararı almıştır.
Şüphesiz ki bu durum, ülkemizde en çok Antalyalı turizmcilerimizi, işletmecilerimizi ve çiftçilerimizi etkilemiştir.
Ne var ki bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak Rusya’nın iki yönlü haksız tutumunu daima eleştirerek, Türkiye’nin haklılığını ve buna bağlı olarak dik durması gerektiğini Sayın Genel Başkanımızın defalarca yaptığı açıklamalarıyla beraber aziz milletimizle paylaştık.
Bize göre Rusya haksızdır, çünkü bizim hava sahamızı ihlal etmiştir.
Rusya yanlış yapmıştır, çünkü Suriye’de hava harekâtlarına başladığından bu yana, en mazlum kesim olarak kalan Türkmen kardeşlerimizin üzerine bombalar ve füzeler yağdırmıştır, hala da yağdırmaya devam etmektedir.
Türkmen dağı yoğun olarak saldırı altında tutulurken, bizim burada huzur içinde olmamız mümkün değildir.
Türkmen soydaşlarımız varlığını koruma mücadeleleri verirken, bizim burada kendi ikbalimizi düşünmemiz doğru olmayacaktır. Zira Sayın Genel Başkanımızın ifade buyurdukları gibi, bizim için Türkmen Dağı’nın, Erciyes’ten ya da Toroslardan hiçbir farkı da yoktur.

Türkmen davası bizim öz davamızdır, hayallerimiz ve kaderimiz onlarla birdir, bir olarak da kalacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin hassasiyetleri daima önce ülkem ve milletim, sonra partim temelli olmuştur.
Biz bu anlayışa uygun olarak elbet ki Türkiye’nin menfaatlerini her daim ön planda tutarız, Türk Milleti’nin çıkarlarını üstün görürüz.

Ülkemizle Rusya arasında yaşanan malum krizle alakalı Antalya’nın yaşadığı sıkıntıları elbet ki biliyoruz.
Antalyalının kaygılarını tabii ki paylaşıyoruz. Bu anlamda geride bıraktığımız aylarda partimiz iki genel başkan yardımcımızı birden Antalya’nın kriz sebebiyle yaşadığı sorunları ve kayıpları yerinde görmek ve tespit etmek üzere görevlendirmiştir. Genel başkan yardımcılarımız İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan şehrimizi ziyaret etmiş, burada sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, turizmciler, esnafımız, sanayicilerimiz ve çiftçilerimizle görüşmüş, Antalya’nın yaşadığı sorunları rapor haline getirerek TBMM’ye sunmuştur. MHP Antalyalının yaşadığı sıkıntının ne olduğunu bilmektedir, bu sorunların aşılması için atılması gereken adımlarında tespitini de aylar önce yapmıştır.
Ancak Türkmen dağındaki tek bir Türkmen kardeşimizin dahi hiçbirimizden farkının olmadığını da unutmamalıyız.

Türkmenler umudunu yalnızca bizlere bağlamış ve her fırsatta “biz namaza durduğumuzda önümüzü Kâbe’ye dönüyorsak, arkamızı Türkiye’ye yasladığımız içindir” derken, bizim onları biçare bırakmamız asla söz konusu olamaz ve olamayacaktır.

Bu meseleyle ilgili olarak geride bıraktığımız günlerde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün, Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğunu ziyaret etmesi ve burada yaptığı açıklamalar zinhar doğru olmamış, Milliyetçi Hareket Partisi’nin politikalarıyla kesinlikle bağdaşmamıştır.

Mustafa Gül’e göre düşürülen uçakta öldürülen Rus pilotun ailesine ev vererek iki ülke arasındaki tüm ilişkiler düzlüğe çıkacaktır.
Bu büyük bir aymazlık ve sorumsuzluktan başka bir şey değildir.

Ne demektir Türkmen soydaşlarımızı bombalayan caniye ev vermek?
Türkmen soydaşlarımız, Türkmen Dağında çadırlarda yaşam mücadelesi verirken, Kemer Belediye Başkanı hangi anlayışla onlara bu şartları reva görenleri ödüllendirmekten bahsetmektedir?
MHP hangi koşul ve şart altında olunursa olunsun asla Türkmen soydaşlarımızı yalnız bırakmayacağını ilan etmişken, Türkmenlere sırt çeviren ve onları yok sayacak kadar vicdanları yaralayan “ev verelim ilişkileri düzeltelim” önerisinin bize göre akılla ve mantıkla alakası yoktur.
Şüphesiz ki bu olacak iş değildir ve ne izahı ne de kabulü mümkündür.
Sonra, partimizin izni ve bilgisi olmadan, temaslarda bulunmak ve uluslararası ilişkilerle ilgili mesajlar vermek de Mustafa Gül’ün haddi ve yetkisi de değildir.
Bu vesileyle tavırları ve açıklamalarıyla camiamızı yaralayan, parti politikalarımıza tümüyle ters olan beyanlarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün, “tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini” duyurmak istiyorum.
Kimse aklından çıkarmasın, Türkmen soydaşlarımızın haklı mücadelelerinin daima yanında olacağız.
Verdikleri mücadelelerini, kendi mücadelemiz bilip, haklı davalarında onları hiçbir zaman yalnız koymayacağız.
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

MHP Antalya İl Başkanı
Mustafa AKSOY