Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP ANTALYA İL BAŞKANI KAYA: “VARLIĞINDA HAYRI OLMAYANIN…”

“VARLIĞINDA HAYRI OLMAYANIN YOKLUĞU

“VARLIĞINDA HAYRI OLMAYANIN YOKLUĞU ZARAR DEĞİLDİR”

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya parti üyeliğinden istifa eden Kemal Çelik’in açıklamalarına sert bir dille tepki gösterdi. Başkan Kaya “Varlığında hayrı olmayanın yokluğu partimize zarar değildir” dedi.

Önceki gün yaptığı basın açıklaması ile MHP üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan Kemal Çelik’e MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya’dan cevap gecikmedi. Başkan Kaya yaptığı yazılı açıklamada Kemal Çelik’i sert sözlerle yerden yere vurdu. Başkan Kaya “Kendisi emekli olmuş bir insan iken çaycımızdan Genel Başkanımıza kadar her bir ülkücü kardeşimiz kendisine sahip çıkmış ve partimiz kendisini üç ayrı defa adaylık payesi ile ödüllendirmiştir. Gerek Belediye Başkan adaylıkları gerek se Milletvekili adaylığı döneminde bütün gücümüzle arkasında durarak gece gündüz demeden sahada çalıştık. Ancak bu seçim döneminde aday olamamanın verdiği koltuk merakı ve makam hırsı ile ne yapacağını bilmez bir hale gelmiş ve partimizden istifa etmiştir. Yolu açık olsun. Gerek ben gerek se teşkilat mensubu hiçbir arkadaşımız zihninin arkasında başka planlar yaparak bir makama talip olanların, sonra da o makama gelemeyince bırakıp gidenin arkasından üzülmeyiz. İstifası kayıp değil aksine parti tabanımıza bir sinerji katmıştır. Sadece şunu söylemek isterim ki kendisi için gece gündüz demeden eşinden, işinden ve aşından fedakarlık eden binlerce ülkücü kardeşimizin vebali üzerindedir. Onların helalliğini nasıl alacağını merak ediyorum. Ayrıca 7 Haziran seçimleri için aday olan ve halen sosyal medya hesabında bulunan açıklamasını da dikkatli okumanızı, hem dünkü hem de bu açıklamayı yan yana getirerek hangi makam veya mevki sözü karşılığı kendisini yalanladığını merak etmiyor da değiliz. Acaba o açıklamadan sonra ekstra gelişmeler oldu, ülkemizde her şey düzeldi, ekonomik kriz bitti, çözülme süreci ortadan kalktı da bizim mi haberimiz yok ? İlgili arkadaş Antalya’da polis eğitim merkezinde hangi AKP’lilerle görüştüğünü, kimlerle baş başa saatlerce zaman geçirdiğini, basın mensuplarına göndermiş olduğu açıklamayı da kimlerin yazdığını kamuoyuna bir zahmet anlatmasında fayda var diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İşte Kemal Çelik’in kendi sosyal medya hesabındaki açıklaması;

 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDE MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLAN KEMAL ÇELİK’İN BASIN AÇIKLAMASI

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adaylığı Başvurumu yapmış bulunuyorum. 
7 Haziran Seçimleri Türk Siyaset ve Demokrasi Tarihi’nin en kritik, en keskin dönemeci ve nirengi noktasıdır.
Türkiye’nin geleceği, milli beka ve beraberlik ülküsü 7 Haziran’da oylanacaktır.
Bugün Türkiye için tehdit çok büyüktür.
Devlet kan kaybetmekte, vatan yaralanmakta, millet kimliğinden ve tarihi haklarından arındırılmaktadır.
Türkiye, “Çözüm Süreci” adı altında bölücü dayatmasıyla karşı karşıyadır.
Huzur, sükûnet, esenlik, güvenlik ve toplumsal barış dip yapmıştır.
Toplumun tüm kesimleri karamsar ve gelecek endişesi içerisindedir. 
Ne tarafa baksak sorundur, başımızı ne yöne çevirsek bunalım ve buhrandır.
“Dünya kenti” ve “Turizmin başkenti” olarak nitelenen Antalya, verdiği vergiler karşılığında gerektiği kadar yatırımı alamamaktadır. 
Merkezi hükümet şehrimizin gerçeklerinden habersiz olarak Ankara’dan Antalya’nın planlamasını yapmaya çalışıyor. 
Antalya’mızda Turizmci, Merkezi İdare ile Yerel İdarelerin kıskacı altında ve gelecek endişesi içerisindedir.
Tarım sektörü borç batağı içerisinde, sahipsiz ve çaresizdir.
Esnaf baskı altında ve kepenk kapatmayı sürdürmektedir.
Milliyetçi Hareket Partisi Antalya’nın ve Türkiye’nin hiçbir hakkından geri adım atılmayasına müsaade etmeyecektir.
Bölücü ve kokuşmuş zihniyet temsilcilerine rağmen Milliyetçi Hareket Partisi ihanete mızrak gibi saplanacaktır.
AKP’nin yönetimi altında geçen 13 yıllık bozgun döneminin ve Fetret Devri’nin son perdesi 7 Haziran’da kapanacak, sahnelenen yıkım ve çözülme senaryoları son nefesini verecektir.
Bu ülkeye ve bu millete karşı işlenmiş hiçbir günahın ve ihanetin içinde yer almayan “ülke” ve “ülkü” davasının bir mensubu olarak başımız en az dünkü kadar diktir.
Bu doğru, haklı ve kutsal dava mutlaka kazanacaktır. 
30 Mart 2014 seçimlerinde MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak, rakiplerimizin tüm profesyonel seçim yatırımları ve reklam argümanlarına rağmen, MHP’nin bir sonraki dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alabileceğini, aziz milletimize gösterdik.
MHP ile Antalya arasında, benimle hemşehrilerim arasında yarım kalan bir şeyler var… Arada yarım kalan bir VUSLAT TÜRKÜSÜ var… Aziz hemşehrilerimle tamamlamam gereken bir hizmet misyonu ve SEVDA DESTANI var…
Onların bizi yüzde 27’ye taşıyan inançlarını ve fedakarlıklarını parlamentoya taşıma zorunluluğu hem omuzlarımızda hem de başımızın üstündedir.
2019 seçimleri ile “Antalya Büyükşehir Belediyesi”ni, sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin belirleyeceği “ülkücü” kadroların alması inşallah muhakkaktır.
İşte bu çerçevede Aziz Milletimin partisi MHP’den Antalya Milletvekili Aday Adaylığı Başvurumu yapmış bulunuyorum. 
Bugünlerde kararan ülke umudunu Akdeniz Güneşi’yle aydınlatmak için, kamplaşma ve ötekileşme yaşayan siyaset iklimini Akdeniz iklimi kılmak için aday adayıyım.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir üyesi ve Antalya’nın bir temsilcisi olarak ülkemizin ve Antalya’mızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak istiyorum.
Antalya’nın bir refah kenti olması gerektiğine ve halkımızın refah ve güvenlik içinde yaşamayı hak ettiğine inanıyorum. Bunun için de tüm dinamiklerimizi harekete geçirerek, çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum. 
Bilgiye, cesarete, öz güvene, liyakate ve vizyona sahip olanlara kucak açmamız ve destek olmamız gerektiğine inanıyorum.
Partim aday gösterir, sevgili Antalyalı hemşehrilerim de teveccüh eder ve destek verirse ülkemize, milletimize ve güzel Antalya’mıza hizmet etmeye ve her şartta elimi taşın altına koymaya hazırım.
Bu hizmet yarışında Allah yar ve yardımcımız olsun…