Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Burdur ”EVET” İçin Yola Çıktı…

MHP Burdur İl İstişare

MHP Burdur İl İstişare Toplantısı Tefenni’de yapıldı ve Burdur teşkilatları liderin yanında harekete geçti. MHP, 14 Mart’ta Ankara’ya çıkartmaya hazırlanıyor.

 

İl Başkanı Ökte: “Yeminimiz var vazgeçemeyiz!”

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl İstişare Toplantısı geçtiğimiz Pazar günü Tefenni’de yapıldı. MHP’li Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’üm ev sahipliğinde yapılan il istişare toplantısına Burdur MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, İl Başkan Yardımcısı ÜnalÖzilhan, İl Sekreteri Alihan Diken, Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, Burdur Ülkü Ocakları İl Başkanı Ayhan Mete, Burdur TÜRKAV Başkanı Rıfat Ayar, Bucak İlçe Başkanı Mustafa Ceylan, Bucak Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Bütün, Yeşilova İlçe Başkanı Süleyman Bozkurt, Ağlasun İlçe Başkanı Mustafa Uçak, Karamanlı İlçe Başkanı Vedat Türkoğlu, Çeltikçi İlçe Başkanı Hüsnü Altay, Kemer İlçe Başkanı Halil Çetin, Çavdır İlçe Başkanı Mustafa Ünlü, Gölhisar İlçe Başkanı Veli Gencer, Altınyayla İlçe Başkanı Selen Kınalı ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Tefenni Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan yemekli toplantı, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün açış konuşmasıyla başladı.

Bir konuşma yaparak gündemi, değerlendiren MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, “Bugüne kadar başımızı hiç eğdirmeyen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yanında devlet için evet, millet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. Yeminimiz var vazgeçemeyiz!” dedi.

İl Başkanı Ökte, 14 Mart’ta Burdur MHP teşkilatları olarak topluca Ankara’ya çıkartma yapıp liderin yanında olduklarını bütün Türkiye’ye ilan edeceklerini belirtti.

Toplantıda referandum, anayasa değişikliği ve yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Tefenni belediye Başkanı Ümit Alagöz, muhalefetin çalışmalarına bizzat şahitlik ettiğini ve onların nasıl bir yanlış içinde olduklarını açıklayarak kafalardaki soru işaretlerine açıklık getirdi ve yapılacak tek şeyin Genel Başkanın yanında yer alarak Türk milletinin ve Ülkücü Hareket’in geleceğine ipotek koymaya kalkanları hüsrana uğratmak olduğunu söyledi.

25 Mart 2017’de Genel Merkez yetkililerinin Burdur’da bir istişare toplantısı yaparak yeni anayasa ve referandum hakkında geniş bilgi verecekleri açıklandı ve hazırlık yapılması kararlaştırıldı.

İstişare toplantısında MHP ilçe kongrelerinin tarihleri hakkında görüş alınarak hızla çalışmaların tamamlanması istendi.

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, genel değerlendirme konuşmasında şunları söyledi:

“Türk milleti üst üste felaketler yaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti her yönden korkunç ve dış destekli bir terör kuşatması altındadır. Türk milletiyle kapanmamış hesabı olan kim varsa pusudadır. Türkiye’yi punduna getirip yıkmak, bölmek ve parçalamak isteyen; milli davasından çevirmeyi uman karanlık odaklar fitne silahını üzerimize doğrultmuşlar, devşirdikleri işbirlikçileriyle sonuca odaklanmışlardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye karşıtı cepheye gerekirse tek başına direnecek, bir başına da olsa haklarından gelecek iman ve inançla haçlı akınını engelleyecektir. 48 yıldır vatan, millet, bayrak sevdasıyla her türlü eza ve cefaya dayanmış, her türlü kayıp ve acıya göğüs germiş, Türk milletinin ahlaki ve milli temellerinden Türk milliyetçiliğinin muazzam şuuruna yükselmiş Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça, düşmanlar başarılı olamayacak, tasmalı hainler emellerine ulaşamayacaktır.

Türkiye’nin gündeminde tartışılan başka bir konu da Anayasa değişikliği konusudur. Aslında 1982 Anayasasının kabul edildiği tarihten itibaren klasik bir parlamenter sistemden büyük sapmaları barındırması itibarıyla tartışma konusu olmuş, şimdiye kadar 100’den fazla maddesi değiştirilmiştir. 1982 Anayasası Cumhurbaşkanına geniş yetkilerin tanındığı, ancak bu yetkilere rağmen Cumhurbaşkanı için neredeyse hiç sorumluluk öngörmeyen bir Anayasa olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi, meselelere başkent Ankara’nın görüş açısından bakan, dünyayı Türkçe okuyan, milletimize musallat olan musibetlere milli derinlikle ve şuurla yaklaşan Türk-İslam ülküsünün son kalesidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, milletimizin taleplerini demokratik edep ve sorumluluk bilinciyle yerine getirerek hazırlanan bu anayasa değişikliğine; “millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet” diyoruz. Bu ülke için yeminimiz var… Vazgeçilmez!”