Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP HEYETİ ANTALYA’DA GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan uçak krizinin; Tarım, Turizm ve Ticaret alanındaki sonuçlarının araştırılması ve yerinde incelenmesi için görevlendirdiği heyet Antalya’da sektörün muhataplarıyla görüşmelere başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Türkiye

MHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Emin Haluk Ayhan başkanlığındaki parti heyetine MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Büyükşehir Meclis Üyesi Selçuk Senirli, MHP Antalya il Başkanı Ali Adnan Kaya,İl Kadın Kolları Başkanı Aslıhan Dinçer, İl Yöneticilerinden Harun Öztürk ve Ömür Ünal eşlik etti. Heyet Tarım ve Turizmin başkenti olan Antalya’da 3 günlük bir program dahilinde yaşanan Türkiye-Rusya Krizinin etkilerini konunun asıl muhatapları ile yerinde inceleyecekler.

Programın ilk gününde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Ziraat Odası’nı ziyaret eden heyet sektör temsilcileriyle yapılan görüşmelerin sonucunda bir rapor hazırlayarak konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyacak.

 

Antalya Ekonomisinde Rusya’nın Çok Ayrı Bir Yeri Var

MHP Heyetinin ilk durağı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) oldu. Heyet ATSO’da Başkan Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Antalya ile Rusya arasındaki ticari ilişkilerin konuşulduğu görüşmede krizin Antalya’ya yansımaları değerlendirildi.

Antalya için Rusya’nın çok ayrı bir yeri olduğunu belirten Davut Çetin, geçen yılki yaşanan ruble krizi nedeniyle turist sayısında 700 bine yakın kayıp yaşandığını,örtü altı ihracatın yüzde 60’ının Rusya’ya yapıldığını ve Antalya’dan Rusya’ya yaş meyve ve sebze ihracatının tespitlerine göre 350-400 milyon dolar olduğunu söyledi.MHP%20RUSYA%20KR%C4%B0Z%20HEYET%C4%B0%20ATB'DE

Heyetin İkinci durağı olan Antalya Ticaret Borsası’nda (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile görüşmelerine devam eden heyet buradaki istişarenin ardından Antalya Ziraat Odası ziyareti ile programın birinci gününü tamamladı.

 

BİZİM ÜRÜNÜ DALINDA BEKLETME ŞANSIMIZ YOK

Günün son ziyareti olan Antalya Ziraat Odası’nda MHP’li Heyeti  Başkan Nazif Alp ve Yönetimi karşıladı. Antalya ekonomisinin 3″T” (Tarih, Tarım ve Turizm) esasına dayandığını vurgulayan Başkan Alp en sıkıntılı sektörün tarım sektörü olduğunu olgunlaşan ürünü toplamaktan başka yapabilecekleri bir şey olmadığını söyleyen Alp;” Antalya tarımının en önemli pazarlarından birisini de turizme dayalı iç pazar oluşturmaktadır. Bu krizin turizm sektörüne de yansıması durumunda en büyük sıkıntıyı yine tarım sektörü yaşayacaktır” dedi.

 

MHP Heyetinin Türkiye-Rusya Krizinin sonuçlarını araştırdığı ziyaretlerin program doğrultusunda süreceğini belirterek ayrıntıları Haber Birikim Ekibi olarak sizlere aktarmaya devam edeceğiz.