Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP İlçe Başkanı Kara ‘EXPO’da İnşaat Bitmez!’

MHP Aksu İlçe Başkanı

MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, Expo’nun Aksu’ya ne getirip ne götüreceğinin belli olmadığını söyledi.

 

MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, Expo2016’dan beklentilerinin büyük olduğunu söyledi. Yapılan yatırımların Aksu halkına ne kadar katkısı olacağını zaman göstereceğini söyleyen başkan Kara, yerel ve ulusal manada katkılarını bekleyip göreceğiz dedi.

MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, Expo2016’dan beklentilerinin büyük olduğunu belirterek, Expo’nun Aksu’ya ne getirip ne götüreceğinin ise belli olmadığını söyledi. Expo inşaat çalışmalarının hala devam ettiğini belirten başkan Kara, tramvay seferlerinin hala başlamadığını, durakların ise henüz yapılmadığını söyledi. Yapılan çalışmalarla ilgili kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini anlatan MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, açılış içinde davetiye almadıklarını söyledi.

ZAMAN GÖSTERECEK

MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, Expo2016’dan İlçe olarak beklentilerinin çok büyük olduğunu belirterek ekonomik bir hareketlenme beklentilerinin olduğunu söyledi. Yapılan yatırımların Aksu halkına ne kadar katkısı olacağını zaman göstereceğini söyleyen başkan Kara, yerel ve ulusal manada katkılarını bekleyip göreceğiz dedi. Yapılan yatırımların aceleyle oldu bittiye getirilmesi getirilmesinin ilerde sıkıntılar oluşturacağını söyleyen başkan Kara, “raylı sistem ve üst geçitlerin daha planlı bir çalışma yaparak estek kazandırılabilirdi.” İfadesini kullandı.

GÖRÜŞÜMÜZ SORULMADI

Expo’ya 8 milyon ziyaretçi hedeflendiğini belirten MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, “yapılan yatırımlarla ilgili hiçbir şekilde görüşlerimiz alınmadı.”  dedi. Aksu’da iyi bir yatırıma imza atıldığını anlatan başkan Kara, şehir planlaması adına bazı yanlışlardan uzak kalınması gerektiğin söyledi. Aksu ilçe teşkilatı olarak Expo açılışı için davet edilmediklerini ifade eden başkan Kara, “Aksu içerisinde misafir ağırlayabileceğimiz yer yok. Düzenli bir çarşımız yok. Yapılan üst geçit nedeniyle şehir bölünmüş hale geldi. Aksu halkımız Expo’da çalışmadı desek olur. Suriyeli vatandaşlara iş verildi. Aksu’da bir çok Suriyeli yaşıyor. Zaman zaman ilçemizde sıkıntılar oluyor. Biz bu konuları pek dillendirmek istemiyoruz.” dedi.

EXPO’DA İNŞAAT BİTMEZ

Şehrin içinde yapılan köprünün ilerde bir çok acılı olaylara neden olabileceğini anlatan MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, Expo’da inşaatın devam ettiğini söyledi. Yapılan çalışmaların hiç bitmediğini belirten başkan Kara, “böyle giderse burada inşaat bitmez.” dedi. Yapılan harcama ve Expo ile ilgili çalışmaların neler olduğu ile ilgili hiçbir bilgi verilmediğini ifade eden başkan Kara, “ yapılan yatırımın memleketimize hayırlı olmasını temenni ederiz.” diye konuştu.