Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP KAMPA GİRİYOR

BAHÇELİ’nin açılış konuşmasının ardından,

BAHÇELİ’nin açılış konuşmasının ardından, MYK üyelerinin görüşleri dinlendi. Toplantıda, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, 8-10 Ocak’ta değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırıldı. Kampta, parti içi gelişmelerin yanı sıra Türkiye’deki siyasi konular, başkanlık sistemi, yeni Anayasa, Suriye krizi gibi başlıkların da toplantıda ele alınacağı öğrenildi.

MHP kampının çok önemli olduğunu belirten Bahçeli, AKP’nin açıkladığı eylem planını yakından takip edeceklerini de vurguladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık takvimle açıkladığı vaatleri mercek altına alacak kurullar oluşturulmasının benimsendiği toplantıda, özellikle Meclis grubunun bu konuda etkin rol üstlenmesi kararlaştırıldı.

MHP, 8-10 Ocak’ta Kızılcahamam’da kampa girecek. Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplanan  Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, gündeme ilişkin konular ele alındı. Bahçeli’nin açılış konuşmasının ardından, MYK üyelerinin görüşleri dinlendi. Toplantıda, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, 8-10 Ocak’ta değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırıldı. Kampta, parti içi gelişmelerin yanı sıra Türkiye’deki siyasi konular, başkanlık sistemi, yeni Anayasa, Suriye krizi gibi başlıkların da toplantıda ele alınacağı öğrenildi.

 AKP’NİN  EYLEM PLANINA YAKIN TAKİP

MHP kampının çok önemli olduğunu belirten Bahçeli, AKP’nin açıkladığı eylem planını yakından takip edeceklerini dile getirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık takvimle açıkladığı vaatleri mercek altına alacak kurullar oluşturulmasının benimsendiği toplantıda, özellikle Meclis grubunun bu konuda etkin rol üstlenmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, gündemdeki dış politika, ekonomi gibi dünya çapındaki önemli konuların da izlemeye alınması karara bağlandı. Buna göre Genel Başkan yardımcıları Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Emin Haluk Ayhan’a, Rusya krizinin ekonomik ve sosyal etkilerinin araştırılıp, rapor halinde sunulması görevi verildi. Bunun dışında, Suriye konusunda Ümit Özdağ başkanlığında bir heyet de oluşturulacak.