Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Lideri Devlet Bahçeli Hükümeti Uyardı

MHP Lideri Bahçeli, ”Partimiz,

MHP Lideri Bahçeli, ”Partimiz, mağdur ve mazlum vatandaşlarımız yararına elini taşın altına koymaktan, inisiyatif üstlenmekten, sorumluluk almaktan ve haklarını savunmaktan da asla çekinmeyecek, kaçınmayacaktır”

 

Partimiz, mağdur ve mazlum vatandaşlarımız yararına elini taşın altına koymaktan, inisiyatif üstlenmekten, sorumluluk almaktan ve haklarını savunmaktan da asla çekinmeyecek, kaçınmayacaktır ifadelerini kullanan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Yurtta Sulh Konseyi” isimli ihanet yapılanmasının ana ve tepe kadrosundan henüz bahseden yoktur!” cümlesiyle soruşturmanın seyrindeki tutarsızlıklara dikkat çekti.

Bahçeli’nin basın açıklamasında bu konu ile alakalı satır başları şöyle;

YURTTA SULH KONSEYİ İSİMLİ İHANET YAPILANMASININ ANA VE TEPE KADROSUNDAN HENÜZ BAHSEDEN YOKTUR

Ancak FETÖ’cüleri devlet ve toplum hayatından ayıklarken, hiçbir suçu olmayan, hiçbir günahı bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olduğuna yönelik çok sayıda şikayet ve müracaatın varlığı da gizlenemeyecek denli ortadadır.

12 Eylül 2016 tarihli yazılı basın açıklamamız da vurguladığım gibi, Yurtta Sulh Konseyi isimli ihanet yapılanmasının ana ve tepe kadrosundan henüz bahseden yoktur.

Bu hain ve haysiyetsizlerin kimlerden oluştuğu açıklığa kavuşmuş değildir.

En alt düzeyde memur, işçi veya diğer mesleklerden kişilerle uğraşıldığı kadar; 15 Temmuz’un sevk ve idaresini yapan lider kadrosunu konuşan da pek görülmemektedir.

Adil Öksüz isimli hain hala kaçak, ama hakkında en ufak şikayet olan veya FETÖ’cülükten suçlanan herhangi bir kişi gözaltına alınmaktadır.

Bu tutarlı ve adaletli bir durum olamayacaktır.

SUÇUN SABİT OLMASI İÇİN MAHKEME KARARINI BEKLEMEK ŞARTTIR

Hepsinden önemlisi, mahkeme kararı olmadan hiç kimseye suçlu muamelesi de yapılamayacaktır.

Zira Türkiye bir hukuk devletidir.

Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır.

Ve de Türkiye merdiven altı lobilerin, koridor köşelerinde kurulmuş kulislerin eseri olmadığı gibi; lütufla, bağışla, ikramla Türk milletine sunulmuş yeni yetme icazetli bir devlet hiç değildir.

Suçun sabit olması için mahkeme kararını beklemek şarttır.

MASUMLARIN HAK VE TALEPLERİNE DUYARSIZ KALINMAMALIDIR

Bu bahisle Türkiye’nin FETÖ kamburundan kurtulması amacıyla yürütülen çok yönlü mücadelenin tavsamaması için masumların hak ve taleplerine duyarsız kalınmamalıdır.

Aksi halde gittikçe büyüyen sosyal maliyet çığ gibi ülkemizin üzerine düşecektir.

Mesela bylock kullanan bir memur tutuklanırken, aynı eylemin içinde yer alan siyasetçi veya yüksek kademeli bir bürokrat görmezden geliniyorsa, bu adaletsizlik ve fahiş yanlış tsunami etkisi yaratacak, toplum ve devlet hayatını içten içe çürütecektir.

Hukuk Karşısında Herkes Eşittir.

Hiçbir imtiyazlı kişi veya kesim dikkate alınmaksızın, adaletin terazisi hakkında yoğun kuşku ve delil olan kim varsa tartmalıdır.

Adalete güvenelim, hukuka inanalım.

Peşin hükümlerle, sırf asılsız ihbar ve kara çalmalarla da hiçbir vatan evladının saygınlığına, itibarına, aile ve toplumsal bütünlüğünün bozulmasına müsaade etmeyelim, göz yummayalım.

Şimdilerde 15 Temmuz FETÖ-PDY darbe girişimi ana dosyasına dahil edilen Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk Davalarında bir dönem yaşanan rezaletlerin tekrar etmemesi için herkesi sorumluluğa davet ediyorum.

PARTİMİZ, MAĞDUR VE MAZLUM VATANDAŞLARIMIZ YARARINA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN, İNİSİYATİF ÜSTLENMEKTEN, SORUMLULUK ALMAKTAN VE HAKLARINI SAVUNMAKTAN DA ASLA ÇEKİNMEYECEK, KAÇINMAYACAKTIR

FETÖ’nün, 15 Temmuz’dan sonraki bir amacının da mağdur kitlesinin büyüyerek soruşturma ve kovuşturma süreçlerinin sekteye uğraması, suyun bulanmasıdır.

Son derece uyanık olunması gereken bu risk nedeniyle, 15 Temmuz’un arkasındaki asıl isimlerin deşifre edilmesi halinde, diğer ayaklarının çorap söküğü gibi geleceğini bilmek ve görmek lazımdır.

Türkiye’yi bu kabus ve korku dolu günlerden süratle çıkarmak hepimizin boynunun borcudur.

Tereddütleri en aza indirmek, tedirgin ve endişelere son vermek siyaset müessesinin başlıca görevidir.

Milliyetçi Hareket Partisi dün, bugün ve yarın ölçeğinde milletin yanında, hakkın yolunda, devletin arkasında olacak; hükümeti terörle mücadelede milli tavır içinde kaldığı sürece destekleyecektir.

Aynı zamanda partimiz, mağdur ve mazlum vatandaşlarımız yararına elini taşın altına koymaktan, inisiyatif üstlenmekten, sorumluluk almaktan ve haklarını savunmaktan da asla çekinmeyecek, kaçınmayacaktır.