Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Tüzük Kurultayında 13 Madde Değişti!

Sadece Genel Başkan Seçimi

Sadece Genel Başkan Seçimi için MHP Tüzüğünün 63.Maddesini değiştirmek için görevlendirilen Çağrı Heyeti 13.Maddeyi değiştirdi!

 

MHP Olağanüstü Kurultayı’nda tüzüğün 13 maddesi değiştirildi. MHP genel başkan adaylarından Sinan Oğan yaptığı açıklamada  ‘Bir madde dışında değişikliklerden bizim de haberimiz yoktu’ dedi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendirdiği Çağrı Heyeti’nin topladığı MHP 6. Olağanüstü Büyük Kongre için Akyurt’taki Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştirildi.Muhalifler, tüzük değişikliğiyle Genel Merkez’in disiplin silahını alacak düzenlemeler hedefliyordu. Önergelerin tümü kabul edildi. Genel Merkez, yasadışı ilan ettiği tüzük kurultayına katılmıyor.

Tüzük kurultayında MHP’li muhaliflerin tüzük değişikliğine ilişkin tüm önergeleri oy birliğiyle kabul edildi. Muhalifler de 10 Temmuz’da yapılacak seçimli genel kurula katılacak. Muhaliflere verdikleri destek nedeni ile partiden uzaklaştırılan MHP’lilerin geri dönmelerinin de önü açılıyor.

Mahkeme tarafından Olağanüstü Kurultaylarda Genelbaşkan seçiminin önünü açacak olan 63. Madde değişikliği yetkisiyle Kurultay toplama ile görevlendirilen Çağrı Heyeti tarafından başka gündemlerin görüşülemeyeceği yönündeki açıklamar çoğunlukta görünüyor.

Ayrıntılar geliyor…