Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’de İşler Karıştı…

Her iki tarafın da

Her iki tarafın da uzlaşmacı olmayan bu açıklamaları MHP’de yeni bir mahkeme sürecinin başlayacağı konusunda öngörüleri hâkim kılıyor…

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde aylardır süren olaylı kurultay toplandı. Çağrı heyeti, saat 14.00 itibariyle 752 imza toplandığını açıkladı. MHP Genel Merkez yönetimi ise imza veren delegelerin 495’te kaldığını ve toplantı yeter sayıya ulaşılamadığını iddia etti.

1 Kasım seçimleri ardından Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde başlayan ve her gün biraz daha büyüyen muhalefetin izlediği yargı yolu neticesinde Tüzük Kurultayı yapmakla yetkilendirilen Çağrı Heyetinin açıkladığı 19 Haziran 2016 tarihli kongre tüm tartışmalar arasında toplandı.

Ankara Anadolu Oteli Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda muhalif ve delegeler katışım sağladı. Tüzük kongresini yöneten Çağrı Heyeti’nin yaptığı açıklamaya göre Kongreye katılan delege sayısı 752 oldu. Bu rakam Kongrenin toplanabilmesi için yeterli salt çoğunluğun üzerinde.

Bu arada MHP Genel Merkezi tarafından kendilerine ulaşan ve muhalif kongreye katılım sağlayan delege sayısının 495 olduğu, bu sayının Kongre toplanması için gereken yeter sayınsın altında kaldığını yönünde açıklama yapıldı.

Her iki tarafın da uzlaşmacı olmayan bu açıklamaları MHP’de yeni bir mahkeme sürecinin başlayacağı konusunda öngörüleri hâkim kılıyor…