Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’DEN O HABERLERE YALANLAMA

MHP İlçe Başkanları Türkmen Dağı’nda savaşıyor olarak ajanslara düşen haberler hakkında MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş bir basın açıklaması yayınladı.

MHP İlçe Başkanları Türkmen

Karataşın Yayınladığı Basın Açıklaması Şöyle;

“Bağcılar İlçe Başkanımız Onur Yeşil ve Esenler İlçe Başkanımız Suat Yılmaz’ın Türkmen Cephesi’ndeki süren savaşa katıldıkları yönünde asılsız haberler yayınlanmıştır.

Suriye’de Türkmen bölgesine yönelik saldırıların ardından MHP İstanbul İl Başkanlığı olarak bizler de dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yardım için harekete geçtik.  Vatandaşlarımızın Suriye Türkmen Bölgesi’ne yönelik insanı yardım noktasında destekleri var. Bizler de bu yardımların oraya ulaştırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Toplanan yardımlar bizim elimizle Samandağ’a ulaştırılıyor. Oradan da götürdüğümüz bu yardımlar Türkmenler tarafından gelip teslim alınıyor.

Bu yardımlar yetkililerin bilgisi dahilindedir. Yani soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Bazen o yardım kafilelerinin başında ilçe başkanlarımız veya yöneticilerimizden isimler oluyor.  Asılsız haberlerde yer alan iki ilçe başkanımız da yardımların güvenli bir şekilde yerine ulaştırılması için bölgede bulunmaktadırlar.

Savaş ile alakalı bizim bir durumumuz yok. Sadece insani yardım götürmekteyiz.  Bu desteklerimiz geçmişte Kerkük Türkmenleri için de, Azerbaycanlı kardeşlerimiz için de olmuştur. Soydaşlarımız ve dindaşlarımıza insani yardımlarımızı var olduğumuz sürece sonsuza kadar sürdüreceğiz.

Bağcılar ve Esenler İlçe Başkanlarımızın sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alan fotoğrafları da sadece sınır hattında bulunan bölgelerde çekilmiş hatıra fotoğraflarıdır. İlçe Başkanlarımızın Türkmen Cephesi’nde savaştığı yönündeki iddialar kesinlikle yalandır.