Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’Lİ GÜNAL ‘TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜR AMA NASIL…’

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet GÜNAL’ın 28 Kasım 2015 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda “MİT tırları ve basın özgürlüğü” hakkında verilen araştırma önergesi üzerine yaptığı konuşmada “Türkiye’de basın özgürlüğü var ama nasıl var dedi ve devam etti…”

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet

MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr.Mehmet GÜNAL’ın 28 Kasım 2015 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda “MİT tırları ve basın özgürlüğü” hakkında verilen araştırma önergesi üzerine yaptığı konuşmada 64. Hükümet programında basın özgürlüğünün biraz alengirli olduğunu “Aslında Basın Özgür” dedi ve ekledi “Sıkıntı yok, mahkeme yok, herkese sövebiliyorsunuz. Hakaret edebiliyorsunuz. Türk milletine ve devletine saldıran terör örgütünü destekleyebiliyorsunuz, güzelleme yapabiliyorsunuz, yetkililer ağzından ‘Öcalan bizimle paralel düşünebiliyor’ diyorsunuz, o basın mensuplarına soruşturma açılmıyor. Burada söylenen her türlü şeyi savunmakla, yalanda olsa, yolsuzluk ve rüşvet savunmakta hatta ve hatta zaman zaman fetva veren hocaların görüşlerini anlatmakta basın özgür. Bazı basın mensupları aslında basın mensubu kisvesi altında bazı tetikçiler ‘filancayı işten at, onu yarın hapse atacaklar, sabah namazından önce şunu alacaklar’ diyebiliyor, basın özgür. Ama hangi basın; az önce dediğimiz gibi bunlar yapan basın özgür.” diye konuştu.

CHP’nin grup önerisinin Danışma Kurulu’nda değiştirilmesine tepki gösteren Günal, “Neden, mahkeme devam ediyormuş. Bu mahkeme size işlemiyor mu? Hepiniz konuşuyorsunuz, bütün yandaş medya yazıyor, herkes tartışıyor, bütün yazarlarınız, vekilleriniz konuşuyor oraya çalışmıyor. Bu bir çifte standarttır. Hükümet programınız yeni okundu bugün görüşeceğiz. Başbakan okurken hepimiz buradaydık reformlarla ilgili demokrasi ve adalet bölümü var. Bir taraftan demokratikleşme ve adalet ama yaşananlara bakın ki maalesef Türkiye gazetecilerin sorgulanabilir ama tutuklu olarak devam etmesi ayrı bir rezalet. Ayağa kalkmadı o paşaya ben gösteririm. Benim aleyhimde yazı yazdı o gazeteciye ben gösteririm. Alt yazı da Devlet Bahçeli’nin konuşmasını veriyor televizyon; Alo Fatih ne yapıyorsun, kime çalışacak o zaman bu hukuk. ‘Ben Anayasayı tanıyorum’ diyen bir bakan olursa, Danıştay’ın, Anayasa’nın kararına uymayan bir Başbakan ve Cumhurbaşkanı olursa sayın Başkan o hatırlatmayı bütün arkadaşlara yaptığınızı düşünerek söylüyorum; maalesef Türkiye’de hukuk katledildi, kanun eliyle katledildi. Bize kitabını bile yazdırdınız yaşadıklarımız sonucuna. Yasama eliyle yargıya, yasamaya, yürütme de demiyoruz artık tek adamın tahakkümüne burası artık göstermelik parmak kaldıran indiren bir yer oldu.” şekline konuştu.

Konuşmanın tamamı için videoyu izleyebilirsiniz…