Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Kalaycı ”Asgari Ücretten Vergi Alınmasın”

MHP Konya Milletvekili Mustafa

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ”Biz MHP olarak, ‘asgari ücretten vergi alınmasın’ diyoruz. Asgari ücretin mutlaka açlık sınırının üzerinde olması, işçinin hakkı olan düzeye getirilmesi lazım.” dedi.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, işletmelere, yatırımcılara, ihracatçılara vergisel teşvikler getiren, denizcilik sektörünün gelişmesine imkan sağlayan, memurların emekli ikramiyesine yönelik düzenleme yapan “Torba Tasarı”nın görüşmelerine devam ediliyor.

Küçük işletmelere asgari ücretin getirdiği yükün neredeyse tamamının uygulama ile devlet tarafından yüklenilmesinin sağlandığını anlatan Maliye Bakanı Ağbal, asgari ücrette yapılan artışın etkilerine de işaret etti.

Devlet olarak böyle bir destek vermelerine rağmen, asgari ücretteki yükselmenin işletmelere önemli bir maliyet artışı getirdiğinin altını çizen Ağbal, “2017 yılında bu desteğe devam etmemizin sebeplerinden biri de 2016 yılında meydana gelen bu artışın etkilerinin devam etmesi.” ifadelerini kullandı.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı da asgari ücret desteğine ilişkin düzenlemeyi desteklediklerini, ancak daha hakkaniyetli bir yaklaşım sergilenebileceği yönünde eleştirileri olduğunu söyledi.

Kalaycı, “Biz MHP olarak, ‘asgari ücretten vergi alınmasın’ diyoruz. Asgari ücretin mutlaka açlık sınırının üzerinde olması, işçinin hakkı olan düzeye getirilmesi lazım.” dedi.