Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Parsak: ”Sorumlusu AKP ve CHP’dir.”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili ve

MHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Meclis Anayasa Komisyonu Üyesi Mehmet Parsak, Dokunulmazlıkların kaldırılmasının kalıcı çözüm olmadığını belirterek bu durumun sorumlusu AKP ve CHP’dir dedi.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Parsak yaptığı paylaşımda;”MHP olarak tam kadro verdiğimiz “kısmi kalıcı çözüm”e yönelik önergeler, hem komisyonda hem de Genel Kurul’da AKP ve CHP tarafından kabul edilmemiştir.” ifadelerine yer verdi.

İşte Parsak’ın o mesajı;

Hakkında fezleke hazırlanmış tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği 376 oyla kabul edilmiştir.

Türk Milleti’nin beklentileri kısmen karşılanmış, “geçici” de olsa bir çözüm sağlanmıştır.

MHP olarak tam kadro verdiğimiz “kısmi kalıcı çözüm”e yönelik önergeler, hem komisyonda hem de Genel Kurul’da AKP ve CHP tarafından kabul edilmemiştir.

Önergelerimizin kabul edilmemesi nedeniyle, mesela yarın işlenebilecek terörle bağlantılı suçlar kapsamında hazırlanacak bir fezlekenin yeniden dokunulmazlıktan yararlanacak olmasının sorumluluğu, AKP ve CHP’nin üzerindedir.

MHP, şehitlerimize verdiği sözü sonuna kadar tutmuş, tam kadro “kabul” oyu kullanmıştır. Türk Milleti sadece MHP’nin verdiği oyun renginden emindir ve milletimizin güveni bizim için her şeyden daha önemlidir.

Terörün, Meclis’e kadar girmesinin temel nedeninin, AKP’nin yıllardır “çözüm” adı altında sürdürdüğü “ihanet” süreci olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, Anayasa değişikliğinin her şeye rağmen hayırlı olmasını diliyorum.”