Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Selçuk Senirli ‘Üreticiye Destek Vermeliyiz’

MHP MYK Üyesi ve

MHP MYK Üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, Türkiye’de süt ihracatının düşmesi ve iç pazardaki talep azlığı sebebiyle zor günler geçiren Antalya süt üreticilerinin sorunlarını gündeme taşıdı.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Antalya’nın son derece zorlu bir süreç içerisinden geçtiğini belirten Senirli her fırsatta dile getirdiği turizm ve tarım alanındaki sorunların yanı sıra süt üreticilerini de unutmadı. Yerel yönetimlerin bütçe, mevzuat, ödenek, tahsisat gibi mazeretlerin arkasına sığınmadan cesurca davranarak somut atmalarını önerdi ve Antalya Yerel Yöneticileri olarak, bir kriz yönetiminin oluşturulmasının gerekliliğine dikkat çekti.

Fakir-Fukaraya, Okullara Ücretsiz Süt Dağıtabiliriz

Süt üreticilerinin durumlarının içler acısı olduğunu söyleyen Senirli, “ Hayvancılığımız can çekişmektedir. En azından; Antalya’mızdaki süt üreticilerimizi korumak maksadıyla, merkez ve ilçe belediyeler olarak; fakir-fukaraya, okullara ücretsiz süt dağıtabiliriz… Benzer uygulamaları ülkemizdeki bazı belediyeler sosyal belediyecilik kapsamında yapmaktadır. Eğer; Süt üreticilerimize gerekli desteği veremezsek, süt hayvanları kesime gider. Bu da ülkemizdeki sütçülüğün ve hayvancılığın bitmesi demektir.” Dedi.

Bir Kriz Yönetimi Oluşturulmalı

Fikirleri çoğaltabiliriz. Diyen Senirli, ”Bizler Antalya’mızın sorunlarını görmek, anlamak ve bu sorunlara çözüm üretmekle görevliyiz. Taşıdığımız sorumluluğun bilincindeyiz.  Antalya Yerel Yöneticileri olarak, bir kriz yönetiminin oluşturulmasının gerekliliğini her fırsatta belirtmekteyiz. Turizmden, tarımdan, hayvancılıktan ekmek yiyen insanlarımızın emeğinin boşa gitmesine kayıtsız kalamayız. Onlar mutsuz, umutsuz, aşsız ve işsiz iken; Komşusu aç iken, mutlu mesut uyuyamayız. Tespit ettiğimiz sorunlara çözümler üreterek, fikirlerimizi ve önerilerimizi söylüyoruz. Bu çözüm önerilerini talimatlandırmak siyasi yetkililerin, rasyonel hale getirmek ve uygulamak ise bürokratların işidir. Umarız önerilerimiz dikkate alınır ve Antalyalı üreticilerimiz emeğinin karşılığını alır.” İfadelerini kullandı.