Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Senirli Neden MYK’dan İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olan Antalya MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, MYK üyeliğinden istifa etti.

 

Özel Haber : Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olan Antalya MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, MYK üyeliğinden neden istifa ettiğini Haber Birikim’e açıkladı. Senirli yaptığı açıklama MHP Tüzüğü gereği bir kişinin tek bir görev yapma zorunluluğu nedeniyle istifa ettiğini söyledi.

 

Tüzüğümüzün 37.Maddesi Gereği İstifa Ettim

Bizler gözümüzü bu hareketin içinde dünyaya açtık diyen Senirli, “Makam ve mevkiler davamızın önüne hiçbir zaman geçmedi ve asla da geçemeyecek. Tüzüğümüzün 37. Maddesi gereği “TEK BİR GÖREV YAPMA ZORUNLULUĞU” nedeniyle . Sayın Genel Başkan’ımla istişare ederek,partimizi yeni bir polemik konusu ettirmemek maksadıyla, dava mensubiyetim ve sorumluluğum gereği, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği görevime devam ederek, MYK üyeliğinden 15 Nisan 2016 ‘da ayrılmış bulunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Basında çıkan “MHP MYK üyesi Selçuk Senirli görevden alındı” haberlerini gülerek okuduğunu dile getiren Senirli; “Bu haberler art niyetli yazılmış haberler. Arkadaşlar MYK üyelerinin genel kurul tarafından seçildiğini ve kendi istekleri doğrultusunda istifa etmeleri dışında kimse tarafından “Görevden Alınamayacağını” bilseler bunun gibi haberler yapmazlardı.”dedi.