Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Yılmaz’dan Çarpıcı İddia ‘Özel Firma Talebiyle Yol Yapıyorlar’

MHP Büyükşehir Meclis Üyesi

MHP Büyükşehir Meclis Üyesi İrfan Yılmaz Kepez ve Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde, serik caddesi ile Yunus Emre sokak kesişimine yapılması planlanan Taşıt Tünel Geçişli kavşağın karayolları standartlarına uygun olmadığını ancak özel bir firma için böyle bir projenin meclise sunulduğunu iddia etti.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

İnşaat Yüksek Mühendisi olduğunu ve Ulaşım dalında master yaptığını belirten Yılmaz, “Yapılan kavşakların belirli bir mühendislik standartları var. Karayollarımız uluslararası standartlarda yol inşaa eden devletimizin en önemli güzide kurumlarından birisidir. Öncelikle bunu belirtmek isterim.

Karayolları Antalya şehir merkezinden Expo ve Alanya’ya kadar olan alanda “SÜREKLİ”  bir yol ağı haline getirmek adına üst geçitler yaptı. Bu üst geçitleri yaparken de belirli standartlara uygun olarak, yolda her hangi bir kesinti ve kavşak olmaması adına tüm özel talepleri reddetti. Doğrusu da budur. Orada sürekli trafik akışını sağlamak için milyonlarca lira masraf yapılıyor.” İfadelerini kullandı.

Yılmaz: “Bu Talep özel Bir Firmanın Talebidir”

Bu talep özel bir firmanın talebidir iddiasında bulunan Yılmaz, ” Şimdi siz burada özel bir firmanın, daha önce karayollarının projelendirmediği – projelendiremediği teknik anlamda bir konuyu Büyükşehir Meclisi kararıyla projelendiriyorsunuz. Yarın orada meydana gelebilecek maddi ve manevi hasarların, can kayıplarının burada oy veren tüm meclis üyelerine rücu edeceğini, bunlarla ilgili hem vicdanen hem de hukuken sorumlu tutulacağını hatırlatmak isterim.” Şeklinde konuştu.