Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Milli Marş İçin Tekerlekli Sandalyesinden Kalktı

İstiklal Marşı’nın söylenmesi sırasında

İstiklal Marşı’nın söylenmesi sırasında ortopedik engelli bir kız öğrenci, tekerlekli sandalyesinden kalkarak Milli Marşı ayakta okudu.

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Kepez’deki okullarda eğitim gören bedensel engelli ve özel çocukların, Dünya Engelliler Günü programında başarılı sahne performansları ayakta alkışlandı.

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Engelliler Günü kutlama etkinliği düzenlendi.
Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Milli Marş için tekerlekli sandalyesinden kalktı

Kutlama programı, İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin, işaret dili ile İstiklal Marşı’nı söylemesi ile başladı. İstiklal Marşı’nın söylenmesi sırasında ortopedik engelli bir kız öğrenci, tekerlekli sandalyesinden kalkarak Milli Marşı ayakta okudu.

 

Özel çocuklardan mehteran gösterisi 

Daha sonra Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katkıları ile Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı’nın destekleriyle kurulan ve özel çocuklardan oluşan mehteran takımı, icra ettiği marşlarla davetlileri coşturdu.

Şarkılar söylediler, zeybek oynadılar  

Mehteran takımından sonra sahneye Kepez Özel Eğitim İş Okulu öğrencileri geldi. Özel çocuklardan oluşan okul korosu,  AKEV Koleji Orkestrası eşliğinde şarkılar söyledi. Özel çocukların zeybek gösterisi ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

Uzun ince bir yoldalar

Gülgün Nihat Ömür Ortaokulu Özel Eğitim sınıfı öğrencileri ise ‘Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsü ile davetlileri hüzünlendirdi.  Bedensel engelli ve özel çocukların müzikle hayata sımsıkı tutunduğuna güzel bir örnek olan etkinlik, İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin dans şovuyla sona erdi.